Starší zařízení BlackBerry přestanou fungovat od 4. ledna. Nebude možné volat ani posílat zprávy

Výrobce ve svém prohlášení uvedl, že od 4. ledna 2022 ztratí uživatelé starších telefonů BlackBerry možnost telefonovat – včetně tísňových volání, odesílat a přijímat textové zprávy a přenášet data.

Po tomto datu již společnost BlackBerry nezaručuje spolehlivý provoz zařízení s operačním systémem BlackBerry 7.1 a jeho staršími verzemi, BlackBerry 10 a BlackBerry PlayBook. Telefony a tablety s tímto softwarem již nebude možné aktualizovat, takže ztratí schopnost vykonávat základní funkce.

Problém se týká starších telefonů BlackBerry a nedotkne se telefonů se systémem Android, jejichž výrobci si pronajali práva na tuto značku.

Konec chytrých telefonů a tabletů BlackBerry přichází v době, kdy se společnost, kdysi proslulá svými telefony, transformuje a nyní se zaměřuje na výrobu softwaru souvisejícího s kybernetickou bezpečností, uvádí se v oznámení společnosti.

Zařízení BlackBerry měla plnohodnotnou klávesnici a byla proslulá bezpečností dat, díky čemuž měla na konci prvního desetiletí 21. století 50 % podíl na americkém trhu se smartphony.

Přibližně od roku 2010 společnost BlackBerry postupně, ale vytrvale ztrácela svůj podíl na trhu ve prospěch zařízení se systémy iOS a Android.

Zdroj: techradar.com

Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi, když okomentujete tento článekx