Tablety se systémem Android konečně přebírají slíbené funkce produktivity společnosti Google

V aplikacích Google pro Android na tabletech konečně přibylo vylepšení přetahování. Aplikace Google Slides nyní umožňuje přetahovat text a obrázky do jiných aplikací v systému Android.

Soubory a složky můžete nyní přetahovat také v aplikaci Disk Google a v aplikaci Dokumenty pro Android můžete používat plnou funkčnost myši stejně jako na webu. Společnost Google v červenci představila řadu vylepšení svých aplikací pro tablety se systémem Android, aby lépe fungovaly na větších obrazovkách a zvýšily vaši produktivitu. Tato vylepšení se konečně dostala i do aplikací Prezentace a Disk Google.

V příspěvku na blogu, společnost Google oznámila, že zavedla několik aktualizací svých aplikací pro tablety se systémem Android, přičemž aplikace Prezentace dostala vylepšení pro přetahování. Díky tomu můžete nyní přetahovat obsah, například text a obrázky, z aplikace Prezentace do jiné aplikace, když je máte otevřené vedle sebe.

K tomu stačí otevřít jinou aplikaci v režimu rozdělené obrazovky. Poté klepněte a podržte prvek, který chcete přesunout, a přetáhněte jej do cílové aplikace. Tuto možnost již dříve přidal Google Keep spolu s několika dalšími aplikacemi, takže by tato funkce měla fungovat v různých aplikacích Google Workspace.

Disk Google již tuto funkci také nabízí, ale vyhledávací gigant ji díky novému vylepšení posouvá o krok dál. To znamená, že byste nyní měli být schopni přetahovat soubory a složky na Disku. To se hodí, pokud chcete v aplikaci přenášet obsah z jedné složky do druhé. Můžete tak učinit buď ve dvouokenním zobrazení, nebo v zobrazení jedné aplikace.

A konečně, Dokumenty Google získaly na tabletech se systémem Android plnou podporu myši. Majitelé tabletů tak mají přístup ke stejným plnohodnotným funkcím myši jako na webu. To znamená, že nyní můžete klikat a táhnout po textu, abyste vybrali danou část, místo abyste posouvali celý dokument.

Aktualizace přicházejí v době, kdy společnost Google oživuje svůj zájem o tablety se systémem Android poté, co je na několik let odložila na vedlejší kolej. Jedním ze zřejmých důvodů, proč technologický titán z Mountain View investuje prostředky do aplikací pro Android na tabletech, je jeho plán uvést příští rok na trh tablet Pixel Tablet, který znamená jeho velký návrat na trh s tablety poté, co před několika lety propadl Pixel Slate.

Zdroj: androidcentral.com