Telefon se systémem Android používáte špatně! Čtyři triky, o kterých téměř nikdo neví

Každý telefon se systémem Android je nabitý chytrými triky – ale možná o všech nevíte. Zde jsou čtyři nejlepší skryté vychytávky pro Android, které jste možná přehlédli.

Jedním z nejužitečnějších triků systému Android, o kterém většina lidí neví, je funkce rychlého přepínání aplikací gestem, která připomíná starou zkratku Alt-Tab v počítačích se systémem Windows. Funguje tak, že se můžete rychle vrátit k naposledy použité aplikaci pouhým pohybem prstu směrem doprava kdekoli podél spodní části obrazovky. Odtud se můžete opět pohybem doprava vrátit k dalšímu kroku v historii aplikací nebo pohybem doleva přejít opačným směrem. Musíte se však ujistit, že máte zapnutý aktuální systém gest Androidu a nepoužíváte žádná navigační tlačítka na obrazovce.

Dalším šikovným hackem, který usnadňuje používání a zvyšuje efektivitu, je skrytá funkce nazvaná Zkratky aplikací. Díky přímému odkazu na konkrétní funkce v rámci aplikací v telefonu je hledání souborů nebo funkcí v telefonu mnohem méně bolestivé. Funguje tak, že umožňuje přístup k jednotlivým akcím nebo oblastem v aplikaci, aniž byste ji museli otevírat a hrabat se v jejích nabídkách nebo klepat na několik příkazů. Chcete-li tuto chytrou funkci využít, stačí stisknout a podržet prst na ikoně libovolné aplikace po dobu asi jedné sekundy a možnosti se zobrazí v rozbalovací nabídce. Například v aplikaci Dokumenty Google můžete otevřít zcela nový dokument nebo použít funkci vyhledávání, aniž byste ji museli spouštět a plýtvat tak dalšími částmi důležité energie baterie.

Stalo se vám někdy, že člen rodiny nebo přítel chtěl krátce použít váš telefon k nějakému účelu a vy jste se trochu obávali, že by mohl vidět něco osobního, co by neměl? Režim pro hosty v systému Android je odpovědí právě na tento problém. Režim pro hosty, který je v podstatě inkognito režimem pro celý telefon, posouvá telefon do podoby prázdného zařízení, kde jsou k dispozici pouze základní předinstalované systémové aplikace. Vaše vlastní osobní aplikace a účty jsou bezpečně ukryty pod kapotou.

Chcete-li režim Guest Mode využít, otevřete v nastavení telefonu část Systém, klepněte na položku „Rozšířené“, poté na položku „Více uživatelů“ a přepněte přepínač v horní části do polohy zapnuto. Po dokončení tohoto kroku dvakrát přejeďte prstem od horního okraje obrazovky směrem dolů a vyberte profilový obrázek uživatele a poté stiskněte možnost „Přidat hosta“. Pro ukončení stačí zopakovat poslední krok, ale klepnout na možnost „Odebrat hosta“.

Upozorňujeme však, že společnost Samsung je jediným operátorem se systémem Android, který se rozhodl tuto funkci nevyužívat, takže pokud jste vlastníkem smartphonu Galaxy, nebudete moci režim Guest Mode využít.

Pokud si chcete od určitých oznámení aplikací odpočinout, ale stále potřebujete mít přehled o jiných, důležitějších, můžete selektivně na určitou dobu umlčet libovolné aplikace, které si vyberete, pomocí skryté funkce nazvané Pozastavení aplikací. Chcete-li ji aktivovat, stiskněte a podržte prst na libovolné ikoně aplikace na domovské obrazovce a vyhledejte ikonu přesýpacích hodin. Klepněte na ni a ikona aplikace zešedne, což znamená, že je v režimu pozastavení.

Zdroj: thesun.ie