Telefony Samsung Galaxy dostanou novou funkci na ochranu dat během opravy přístroje

Společnost Samsung oznámila novou funkci, která ochrání vaše data během opravy telefonu. Funkce režimu opravy bude nejprve k dispozici u řady Samsung Galaxy S21 v Jižní Koreji. V budoucnu hodlá Samsung tuto funkci rozšířit i na další modely Galaxy.

Představa, že necháte svůj rozbitý telefon v rukou technika, může být noční můrou, ale společnost Samsung vymyslela řešení, které vám zajistí klid během opravy vašeho zařízení.

Nová funkce chrání před případným narušením soukromí, ke kterému může dojít při odeslání telefonu do opravy. K podobným případům došlo již v minulosti, zejména v roce 2020, kdy herní designérka Jane McGonigalová předala svůj Pixel 5a k opravě. Někdo později získal přístup k jejímu telefonu a osobním údajům uloženým v Gmailu, Disku Google, fotografiím, záložnímu e-mailovému účtu a Dropboxu.

Společnost Samsung doufá, že se díky službě Režim opravy majitelům telefonů Galaxy něco takového již nestane. V podstatě zařízení před odesláním do opravy uzamkne.

V režimu opravy budou mít technici poměrně omezený přístup k aplikacím. To znamená, že budou mít přístup pouze k základním aplikacím, které pomáhají při opravě telefonu, a nikdo nebude mít přístup k vašim osobním fotografiím a souborům, stejně jako k soukromým zprávám. Po dokončení opravy můžete režim opravy ukončit a vrátit se k plnému katalogu aplikací.

Nová služba řeší dlouhodobé potíže uživatelů telefonů Galaxy, i když je trochu překvapivé, proč Samsungu trvalo tak dlouho, než tento typ funkce spustil. Každopádně je to vítaná změna.

Zdroj: timesnownews.com