Údajný únik krytu iPhone 16 ukazuje vertikální zadní fotoaparáty

Apple iPhone 16 a iPhone 16 Plus mohou vypadat mírně odlišně od svých předchůdců, protože mají vertikální uspořádání zadního fotoaparátu.

Je tomu tak, namísto diagonálního uspořádání snímače uvnitř hranatého výstupku je nyní jen svislý proužek. Proč vertikální uspořádání? Umožnilo by to dvěma nižším modelům iPhonu 16 natáčet prostorové video, kdy hlavní a ultraširoký snímač zaznamenávají záběry, které na chytrých telefonech vypadají normálně, ale na Apple Vision Pro se jeví jako 3D.

Mezi další údajné specifikace patří čip A17 Pro, 8 GB RAM, 128 GB interního úložiště (základní model) a baterie s kapacitou 3 550 mAh. Na potvrzení jakýchkoli zvěstí o designu nebo hardwaru je zatím příliš brzy, zejména proto, že do tiskové konference zbývají ještě měsíce (září).

Kromě přepracovaného fotoaparátu se na posledních prototypech iPhonu 16 údajně objevilo i akční tlačítko podobné tomu, které je na iPhonu 15 Pro. Navíc se zdá, že je zde tlačítko snímání citlivé na tlak pro plynulejší horizontální snímání videa.

Zdroj: Mint, Gadgets360, redakce