Únik informací o iPhonu SE 4 naznačuje design podobný iPhonu 14

iPhone SE konečně prochází tolik potřebným a očekávaným průlomem s modelem SE 4. generace. Říká se, že se zbaví designu iPhonu 8 a místo něj převezme design iPhonu 14.

Uprostřed nadšení a vzrušení z nově představené řady iPhone 15 (iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max) se již začaly objevovat úniky informací o dalším iPhonu SE.

iPhone SE 4 by měl čerpat inspiraci z iPhonu 14 a jeho interní kódové označení je „Ghost“. Některé významné funkce, které se v levném iPhonu očekávají, jsou prý následující:

  • Akční tlačítko, náhrada za přepínač vypnutí/zapnutí zvuku z iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max
  • Šasi iPhone 14
  • Port USB-C, který zatlouká poslední hřebíček do rakve proprietárnímu portu Lightning společnosti Apple.
  • Jeden zadní fotoaparát s rozlišením 48 MP – nemusí být vybaven duálním fotoaparátem
  • OLED displej
  • Face ID – konečně v „levném“ iPhonu SE
  • Vlastní 5G modem, což nejspíš potvrzuje zprávy o tom, že Apple pracuje na vlastním 5G modemu a nespoléhá se na dodavatele třetích stran

Co podle spekulací můžeme očekávat od iPhonu SE 4

iPhone SE 4, založený na šasi iPhonu 14, možná nebude mít zakřivené hrany jako iPhone 15 a bude mít dosud neznámý design výčnělku fotoaparátu. Tato vylepšení se zatím mohou zdát až moc dobrá, ale do jeho vydání v roce 2024 nebo 2025 by se mohla stát cenově výhodnými. Potenciálně by mohl být vybaven USB-C, OLED a Face ID, ale 48Mpx snímač a akční tlačítko jsou nejisté z důvodu nákladů.

48Mpx snímač je stále levnější, ale možná ještě není cenově dostupný. Akční tlačítko, které je v současné době na modelech iPhone 15 Pro, by mohlo být v roce 2024 přidáno do všech zařízení, včetně základního iPhonu 16 a možná i iPhonu SE 4 po jeho vydání.

Zdroj: Business Today, Gadgets360, redakce