Už žádná závislost na jedné značce: Qualcomm chce propojit všechna vaše zařízení dohromady

Představte si, že smartphone OPPO, notebook Lenovo, sluchátka Xiaomi a tablet Honor spolupracují jako zařízení z jednoho ekosystému. Díky technologii Snapdragon Seamless to už není sen, ale realita.

Pokud se zeptáte fanouška společnosti Apple, proč používá zařízení této značky, s velkou pravděpodobností uslyšíte „protože ekosystém“. Chytré telefony iPhone, počítače Mac, tablety iPad, hodinky Apple Watch a sluchátka AirPods spolu téměř bezkonkurenčně spolupracují.

Samozřejmě, že i další společnosti (například Samsung a Xiaomi) se snaží vybudovat stejně dobré ekosystémy, ale nakonec si uživatel, který doufá v ucelený zážitek, může jen vybrat, které značce chce svěřit celý svůj technologický život. To omezuje výběr a konkurenceschopnost.

Řešením tohoto problému má být Snapdragon Seamless. Qualcomm chce propojit zařízení různých značek. Snapdragon Seamless je technologie oznámená společně se Snapdragonem 8 Gen 3, která má zajistit hlubokou integraci mezi zařízeními poháněnými čipy Snapdragon. Co přesně umí?

Během prezentace bylo možné vidět zaměstnance, jak pomocí myši přetahuje fotografii z obrazovky chytrého telefonu na obrazovku notebooku. Poté ji upravil a přenesl do tabletu, načež soubor přejmenoval pomocí klávesnice notebooku.

Společnost Qualcomm zdůrazňuje, že tato úroveň integrace musí být zajištěna i v případě, že všechna zařízení pocházejí od různých výrobců. Technologie Snapdragon Seamless bude nativně podporována systémy Android a Windows a zájem o ni již projevily značky jako Microsoft, Xiaomi, ASUS, Honor, Lenovo a OPPO.

Zpočátku bude integrace Snapdragon Seamless zahrnovat smartphony, tablety, počítače a telefony, ale časem se očekává její rozšíření na automobily, zařízení internetu věcí nebo brýle a brýle pro rozšířenou, virtuální a smíšenou realitu.

První zařízení kompatibilní s platformou Snapdragon Seamless by se měla na trhu objevit do konce roku 2023.

Zdroj: Qualcomm, Android Police, redakce