Uživatelé iPhonu 14 získají zdarma službu Emergency SOS na další rok

Společnost Apple oznámila, že stávajícím uživatelům iPhonu 14 prodlužuje službu Emergency SOS přes satelit o další rok zdarma.

Společnost Apple původně poskytla novým majitelům iPhonu 14 dva roky zdarma po aktivaci zařízení, které by vypršely v listopadu 2024. Apple uvádí, že bezplatná zkušební verze bude prodloužena pro uživatele iPhonu 14, kteří si aktivovali své zařízení v jakékoli zemi, která podporuje Emergency SOS přes satelit 15. listopadu 2023.

Tato funkce je k dispozici na všech modelech iPhone 14 a iPhone 15 a umožňuje uživatelům odesílat textové zprávy tísňovým službám přes satelit, když není k dispozici pokrytí mobilními sítěmi a Wi-Fi. Uživatelé mohou také sdílet svou polohu prostřednictvím satelitu v aplikaci Najít.

Apple uvádí, že díky této službě mohou uživatelé za jasných podmínek odeslat a přijmout zprávu za pouhých 15 sekund. Uživatelé jsou vyzváni k vyplnění krátkého dotazníku s důležitými informacemi a rozhraní pak uživatelům ukáže, kam na obloze mají nasměrovat svůj iPhone, aby se připojili a odeslali první zprávu. Tato zpráva obsahuje odpovědi uživatele na dotazník, polohu, nadmořskou výšku, úroveň nabití baterie iPhonu a informace o lékařském průkazu, pokud je nastaven.

Apple uvádí, že služba je navržena tak, aby fungovala venku při dobrém výhledu na oblohu. Společnost Apple upozorňuje, že listí nebo jiné překážky mohou způsobit, že odeslání tísňové zprávy bude trvat déle nebo se ji nepodaří odeslat, a satelitní připojení nemusí fungovat v místech nad 62° zeměpisné šířky, například v severních částech Kanady a na Aljašce.

Zdroj: Apple, Pocket-lint, redakce