Uživatelé Pixelů se po aktualizaci na Android 14 potýkají s vážnými problémy

Uživatelé Pixelů by měli být při aktualizaci na Android 14 od Googlu opatrní, protože několik uživatelů upozornilo na různé problémy, se kterými se po aktualizaci operačního systému setkali.

Společnost Google na obavy uživatelů rovněž reagovala a vydala aktualizaci, která by měla situaci pomoci vyřešit. Již dříve několik uživatelů telefonu Pixel 6 upozornilo na problémy, se kterými se potýkali po aktualizaci na nejnovější operační systém společnosti Google, Android 14. Později se však se stejnými problémy potýkali i uživatelé mnoha dalších zařízení Google – Pixel 6, 6a, 7, 7a, Pixel Fold a Pixel Tablet.

Problém se zřejmě týkal uživatelů funkce „více profilů“. Problém je natolik závažný, že způsobuje „nepoužitelnost“ smartphonů tím, že je blokuje v úložišti zařízení, takže se zážitek podobá zasažení „ransomwarem“.

V nástroji pro sledování problémů společnosti Google na toto téma se objevilo více než 510 odpovědí, přičemž reakce majitelů různých zařízení se týkaly jak chybějících aplikací, tak neustálých pádů a nemožnosti používat interní úložiště.

Mnoho uživatelů sdílelo snímky obrazovky s problémy, které se u nich vyskytly po aktualizaci na Android 14. Jiní uživatelé mezitím uvedli, že nemohli snímek obrazovky zveřejnit, protože se jejich zařízení zaseklo ve spouštěcí smyčce nebo na úvodní obrazovce, případně jejich telefony neměly dostatek úložného prostoru pro uložení snímku obrazovky.

Reakce společnosti Google

Po přívalu stížností od uživatelů potvrdil komunitní manažer společnosti Google, že tento problém trápí některá zařízení Pixel kromě Pixelu 6 i po aktualizaci na Android 14. Manažer komunity dále poznamenal, že problém se týká zařízení s více uživateli, postihuje uživatele, hosty, omezené profily a dětské uživatele.

„V závislosti na zařízení může tento problém způsobit, že primární uživatel nebude mít přístup k úložišti médií. Případně může tento problém způsobit restartování zařízení se zprávou: Obnovení továrních dat. Pokud je tato zpráva přijata, může dojít ke ztrátě nezálohovaných dat, a pokud je odmítnuta, zařízení se opakovaně restartuje se zprávou: Pixel se spouští.“

Byla vydána aktualizace systému Google Play, která zabrání výskytu tohoto problému na více zařízeních. V oficiálním doporučení na fóru Google se uvádí, že nová aktualizace by měla pomoci vyřešit problém, který postihuje úložiště médií v zařízeních Pixel po aktualizaci na Android 14. Zatím však nejsou k dispozici žádné oficiální informace o tom, jak mohou uživatelé se zařízeními Pixel, která uvízla ve spouštěcí smyčce, obnovit svá data.

„Pokud se vaše zařízení kvůli tomuto problému zaseklo ve spouštěcí smyčce, zkoumáme metody, které by mohly umožnit obnovení některých dat.“

Zdroj: Times Of India, Ars Technica, redakce