Velký únik informací o iPadu naznačuje, že nejlevnější model projde rozsáhlou modernizací

Nový významný únik informací o iPadu 10. generace společnosti Apple naznačuje, že základní iPad projde zásadní změnou designu a zároveň si zachová některé ze svých nejlepších funkcí včetně Touch ID.

Server MySmartPrice uvádí, že Apple pracuje na nové generaci řady iPad a nadcházející iPad může být uveden na trh jako iPad 2022 nebo iPad 10. generace a že získal exkluzivní CAD rendery, které umožňují první pohled na možný design. Uniklé soubory CAD odhalují zásadní změnu designu s hranatými okraji, ale naznačují, že by si nový iPad mohl zachovat čtečku otisků prstů a tlačítko Home Button.

„Z CAD renderů je patrné, že iPad 10. generace bude zepředu vypadat podobně jako iPad 9. generace s fotoaparátem na horní straně a Touch ID na spodní straně obrazovky,“ uvádí zpráva. Zadní strana zařízení bude podle všeho obsahovat jeden fotoaparát jako předchozí model, ale mohla by obsahovat nový LED blesk a malý výstupek fotoaparátu.

Ve spodní části se nachází sestava čtyř reproduktorů, nahoře tlačítko napájení. Jak již bylo uvedeno, nový iPad si údajně zachová Touch ID, pravděpodobně kvůli snížení nákladů tím, že nepřejde na Face ID a dražší přední kameru. Ačkoli se zdá, že spodní část zařízení ukazuje USB-C port, není to ve skutečnosti jasné, přičemž zpráva poznamenává, že jsou záhadou kvůli červenému označení. Již dříve bylo oznámeno, že příští iPad dostane USB-C port. Soubory CAD také naznačují, že se možná chystá nový větší displej.

Červnová zpráva naznačovala, že příští iPad bude mít 5G, USB-C a čip A14 a také Retina displej, který je stejný jako u současného iPadu Air. Základní model iPadu je jedním z nejlepších iPadů společnosti Apple a jedním z nejoblíbenějších modelů, nicméně nyní, kdy byly všechny ostatní tablety společnosti Apple aktualizovány na nový hranatější design, zoufale potřebuje změnu designu. Pokud je tento únik informací správný, možná se konečně dočkáme.

Zdroj: mysmartprice.com