Video skládacího telefonu od Googlu uniklo na internet. Známe parametry

Po letech zvěstí vše nasvědčuje tomu, že Google Pixel Fold bude oficiálně představen v příštím měsíci nebo dvou, jak uvádí server Android Central.

Získali jsme krátké uniklé video, které ukazuje skládací mechanismus v akci. Toto video pochází od známého tipaře Kuby Wojciechowského. Je zajímavé vidět skládání v akci, ale je třeba říci, že v tomto konkrétním úryvku nemáme možnost vidět nic jiného.

Softwarové rozhraní je rozmazané, ale vidíme zaoblené hrany rámu skládacího telefonu a také vnější displej. Skládací pant vypadá dostatečně robustně, i když video je příliš krátké na to, aby se z něj dalo vyvozovat příliš mnoho závěrů.

Pixel Fold údajně překoná v odolnosti zařízení Samsung Galaxy Z Fold 4, jak uvádí server Techradar. Vzhledem k tomu, že zařízení Samsung vydrží 200 000 přeložení, zdá se, že verze od Googlu tuto hodnotu ještě zvýší.

Pokud jde o konkrétní specifikace zařízení, Pixel Fold bude vybaven čipem Google Tensor G2, 12 GB RAM a buď 256GB, nebo 512GB interním úložištěm. Barevné varianty jsou údajně bílá nebo černá.

Stejný zdroj naznačil, že skládací zařízení bude představeno 26. dubna 2023 před velkolepým odhalením na akci Google IO 2023, která začíná 10. května 2023. Do prodeje se však možná dostane až v červnu nebo červenci.

Zdroj: techradar.com, androidcentral.com, redakce