Vypadá to, že si brzy zahrajeme na Switchi hry pro Game Boy! Právě unikly nové informace

Rodina her Nintendo Game Boy bude mít brzy nový domov ve službě Switch Online a řada úniků to potvrzuje ještě před oficiálním oznámením.

V loňském roce se šuškalo, že Nintendo plánuje do své předplatitelské služby Nintendo Switch Online přidat hry pro Game Boy, které by se tak připojily ke stávajícím knihovnám titulů NES a SNES a katalogům Nintendo 64 a Sega Genesis, jež jsou k dispozici v rámci předplatného Expansion pack.

Nyní se zdá, že únik informací přináší důkazy o tom, že se hry pro Game Boy, Game Boy Color a Game Boy Advance možná brzy dostanou do této služby.

Podle uživatele @trashbandatcoot na Twitteru unikly na server 4chan soubory, které obsahují emulátor GBA vyvinutý společností Nintendo s kódovým označením „Sloop“ a emulátor Game Boy s názvem „Hiyoko“.

Oba emulátory jsou vyvinuté týmem NERD (Nintendo European Research & Development) společnosti Nintendo of Europe, dceřinou společností se sídlem v Paříži. Ta je zodpovědná za většinu emulačních aktivit společnosti v posledních letech, včetně emulátorů v konzolích Classic Mini a emulace N64/GameCube/Wii v Super Mario 3D All-Stars.

Dokonce se objevilo i video, na kterém údajně běží zmíněný emulátor Game Boy (Advance), i když účet, který ho zveřejnil, byl rychle smazán.

Zdroj: kotaku.com