Chcete mít své děti pod kontrolou? Společnost Teracube vydává svůj první dětský smartphone

Společnost Teracube představuje svůj nový chytrý telefon Thrive, který je navržen tak, aby rostl společně s dětmi. Bude to telefon, se kterým může dítě začít, ale který bude moci používat i v dalších letech.

Společnost Teracube je známá tím, že vyrábí jedny z nejlepších ekologicky šetrných a snadno opravitelných telefonů, jako je například Teracube 2e, a tento přístup přebírá i u smartphonu určeného pro děti. Tenhle produkt tedy není vhodný jako dárek pro roční dítě, ale spíše pro starší děti, které již umí zacházet s technologiemi.

Nový telefon Thrive je vyroben z recyklovaného materiálu, má vyměnitelnou baterii a lze jej opravit svépomocí. Dokonce i přiložené pouzdro telefonu je vyrobeno z biokompostovatelných materiálů.

Stejně jako řada dalších smartphonů pro děti, například Gabb Phone Z2 nebo Pinwheel, i telefon Thrive začíná skutečně vynikat v oblasti softwaru přizpůsobeného pro děti.

Teracube Thrive používá vlastní verzi systému Android s názvem Thrive OS. Díky tomu mají rodiče prostřednictvím doprovodné aplikace plnou kontrolu nad tím, k čemu a kdy bude mít jejich dítě přístup. Rodiče budou moci omezit používání telefonu, hovory a zprávy, sledovat aktivity v reálném čase a nastavit limity pro přístup k hrám a internetu.

„Jako otec dvou dětí jsem byl svědkem toho, jak se rodiče snaží zvládnout přístup svých dětí k dnešním smartphonům, aniž by to přehnali,“ říká Sharad Mittal, zakladatel společnosti Teracube.

„Inspirací pro tento projekt mi bylo vyprávění o dceři kamarádky, která byla emocionálně zničená poté, co si osvojila negativní představu o svém těle kvůli tomu, čemu byla vystavena na internetu. V dnešní době nemají rodiče mnoho možností, které by poskytovaly klid a flexibilní kontrolu, kterou rodič potřebuje, a zároveň umožňovaly dětem využívat telefon na maximum. Věříme, že Thrive je něco, na čem se shodnou jak děti, tak jejich rodiče,“ řekl Mittal.

Doprovodná aplikace Thrive má tři doporučená nastavení pro děti do 10 let, od 10 do 13 let a od 13 let. Rodiče budou mít možnost vytvořit vlastní nastavení, které bude nejlépe vyhovovat jejich dítěti a situaci. Tato nastavení zahrnují například časová omezení pro období, kdy se chodí do školy nebo kdy je třeba jít spát.

Zdroj: androidcentral.com