Xiaomi 13 v celé své kráse! Je tu také nové datum vydání

Xiaomi 13 a 13 Pro spatří světlo světa teprve za několik dní, ale Číňané už zveřejnili celý arzenál propagačních fotografií.

Připomeňme, že řada Xiaomi 13 měla být původně představena v Číně 1. prosince, ale den předtím byla zrušena. Ačkoli výrobce důvody svého rozhodnutí oficiálně nesdělil, bývalý čínský vůdce Ťiang Ce-min 30. listopadu zemřel. Lze tedy předpokládat, že důvodem byl národní smutek. O několik dní později společnost Xiaomi oznámila nové datum vydání – 11. prosince. Prozatím hovoříme o představení v Říši středu, protože smartphony Xiaomi 13 a 13 Pro se pravděpodobně dostanou do Polska o několik týdnů později.

Několik dní před plánovaným uvedením na trh zveřejnila společnost Xiaomi desítku snímků odhalujících design nových vlajkových lodí. Již dříve společnost Xiaomi oficiálně potvrdila úniky informací, že model 13 Pro bude vybaven snímačem Sony IMX989. Jedná se o 1palcový snímač s rozlišením 50 Mpix, který se dříve dostal do modelu Xiaomi 12S Ultra, který u nás není dostupný.

Výbava Xiaomi 13 Pro bude zahrnovat také 75milimetrový teleobjektiv, který bude mít přibližně 3násobný optický zoom oproti hlavnímu fotoaparátu. Jeho nejdůležitější vlastností je pohyblivý objektiv, který vám umožní měnit zaostřovací vzdálenost a fotografovat ze vzdálenosti 10 cm. Základní Xiaomi 13 bude mít naopak téměř symetrické a extrémně malé rámečky. Tři z nich mají být široké 1,61 mm a „brada“ 1,81 mm. Šéf společnosti Lei Jun tyto údaje porovnal s iPhonem 14 Pro, jehož všechny rámečky jsou široké 2,15 mm. Pokud tentokrát vše půjde podle plánu, dozvíme se další podrobnosti 11. prosince.

Zdroj: androidpolice.com