Xiaomi 14 Pro: Vlajková loď bude zase vypadat úplně jinak

Hérakleitos z Efezu kdysi řekl, že „jedinou stálou věcí v životě je změna“. Přesně to samé lze říci o designu vlajkových lodí Xiaomi.

Apple a Samsung se drží svého designu poměrně důsledně, protože nejnovější vlajkové lodě (iPhone 15 Pro nebo Galaxy S23 Ultra) jsou od předchozích generací těžko rozeznatelné. U společnosti Xiaomi je tomu úplně jinak.

Zatím každý nový špičkový smartphone se od svého předchůdce jasně lišil. Není tedy žádným překvapením, že i „čtrnáctka“ přinese změny viditelné pouhým okem. Uživatel @OnLeaks se dostal k vizualizacím, které údajně ukazují design vlajkové lodi Xiaomi pro příští rok.

Podle úniku informací má mít Xiaomi 14 Pro 6,6palcový plochý displej s velmi malými rámečky, hranaté tělo a velký čtvercový ostrůvek se čtyřmi symetricky umístěnými čočkami. V tuto chvíli však není jasné, zda se v každém z nich bude skrývat samostatný fotoaparát, nebo zda Xiaomi zvolí tři objektivy a nějaký blíže nespecifikovaný snímač. Pokud se úniky potvrdí, nebude těžké Xiaomi 14 Pro odlišit od předchozích modelů.

Očekává se, že řada Xiaomi 14 bude v Číně představena do konce roku, ale do Česka může dorazit až v prvním čtvrtletí roku 2023. Specifikace modelu Xiaomi 14 Pro jsou prozatím neznámé. Většina dosavadních zpráv jsou spekulace nebo informace z nejistých zdrojů.

Zdroj: GSM Arena, 91mobiles, redakce