Záběry z filmu Vetřelec způsobují havárii zařízení Google Pixel

V zařízeních Google Pixel se objevila podivná chyba, která souvisí s nejslavnějším mimozemským sci-fi hororem, jak uvádí server Gizmodo.

„Vetřelec“ při své světové premiéře v roce 1979 nepochybně ochromil nejednoho diváka. A nyní, po letech, může necelý tříminutový úryvek z filmu, který se objevil na YouTube, způsobit okamžitý pád a restart některých smartphonů Pixel značky Google. Podivná chyba se týká vybraných zařízení Pixel – včetně Pixel 7 a 7 Pro. Na vině je video zveřejněné na YouTube, které při pokusu o jeho přehrání způsobuje pád a měkký restart smartphonů.

„Skupina lidí na Redditu hlásí, že přehrávání určitého videa na YouTube způsobuje okamžitý restart jejich Pixelů 7/7 Pro a problémy se síťovým připojením,“ napsal Mishaala Rahman na Twitteru. “ U mého Pixelu 6 Pro to nezpůsobilo pád, ale byli jste varováni,“ dodal odborník specializující se na zpravodajství o operačním systému Android.

Dotyčné video je 4K HDR ukázka z filmu Vetřelec. Při pokusu o jeho přehrání v aplikaci YouTube se může stát, že zařízení Pixel 7 nebo 7 Pro jednoduše spadne, zhroutí se a poté se okamžitě restartuje. Některé telefony Pixel 6 a 6a při načítání videa také padají. Někteří uživatelé smartphonů Pixel ve vlákně na Redditu tvrdí, že po restartu má jejich zařízení dočasné problémy s mobilním připojením. Někdy je k opětovnému zprovoznění nutný úplný reset.

Zdroj: gizmodo.com, redakce