Žádá vás iPhone neustále o vaše Apple ID? Nejste sami. Podivná chyba zatím nemá řešení

Pokud zjistíte, že se vás iPhone ptá na heslo Apple ID mnohem častěji než dříve, nepanikařte – nejste napadeni hackery. Nejste ani sami. Něco není v pořádku a lidé hlásí, že i oni jsou nuceni zadávat své heslo Apple ID častěji, než by měli.

Dobrou zprávou je, že by se to pravděpodobně mělo vyřešit bez vašeho velkého přičinění a rozhodně bychom nedoporučovali nic drastického, jako je resetování Apple ID nebo pokus o obnovení továrního nastavení iPhonu. Bude to však nepříjemné, dokud se to nevyřeší samo.

Mnoho žádostí o zadání hesla

Lidé už nějakou dobu hlásí, že jsou stále dokola žádáni o zadání hesla k Apple ID, a nezdá se, že by to mělo nějaký zvlášť zřejmý důvod. Server 9to5Mac uvádí, že lidé si na tento problém stěžují na sociálních sítích, přičemž problém se týká lidí v několika regionech světa.

Na webové stránce se stavem systému se neobjevila žádná zmínka o problému, který by ovlivnil služby společnosti Apple, takže je možné, že se vše děje spíše v zařízeních než na serverech společnosti Apple. Pokud tomu tak skutečně je, může Apple požadovat aktualizaci softwaru, aby napravil to, co je špatně, ale zdá se to nepravděpodobné.

Společnost Apple v poslední době neměla zrovna dobré výsledky, když její aplikace Počasí a související služby byly v poslední době ovlivněny několikadenním přerušovaným výpadkem. Někteří lidé dokonce hlásili, že jim zmizelo předplatné Apple TV+, což znamená, že nemohli sledovat žádný obsah.

Pokud se vám stává, že znovu a znovu zadáváte heslo, vydržte. Je to nepříjemné, ale doufejme, že se situace dá do pořádku co nejdříve. Pokud ne, doporučujeme obrátit se na společnost Apple prostřednictvím různých kanálů podpory.

Zdroj: 9to5mac.com, redakce