Záhadný prsten od Samsungu: Nové zařízení uniklo v patentové přihlášce

Nedávno odhalený patent schválený Korejskou informační službou pro práva duševního vlastnictví (KIPRIS) přišel se sadou náčrtů, které popisují zařízení, které by mohlo sloužit k ovládání všeho od televizorů Samsung přes jejich chytré telefony, tablety až po klimatizace.

Má standardní tělo ve tvaru prstenu, malý AMOLED displej, který zůstává ve vypnutém stavu skrytý, s dotykovými funkcemi a několika senzory pro případné sledování zdravotního stavu. Bohužel zatím není známo, kdy bude oficiálně představen, ačkoli cena podobného zařízení, Oura Ring 3, se pohybuje kolem 299 dolarů, což je zhruba 6 500 korun.

„Kromě toho by chytrý prsten mohl obsahovat snímač fotopletysmogramu (PPG) na vnitřním obvodovém povrchu těla ve tvaru prstenu, který by mohl uživatelům poskytovat elektrokardiogram (EKG) na základě údajů z jednotky pro zpracování dat,“ uvedl server Patently Apple.

Kdy bude Samsung Galaxy Ring uveden na trh?

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o patent, je odhad data vydání prvního pokusu společnosti Samsung téměř nemožný. Samsung se vydává na nové území a nechce se rozmáchnout a minout. Aby společnost mohla konkurovat stávajícím chytrým prstenům, bude muset mít zařízení před uvedením na trh dobře připravené.

Vzhledem k řídkému počtu zvěstí nebo úniků si myslíme, že uvedení na trh v roce 2023 je nepravděpodobné. Na druhou stranu je možné, že Samsung na své příští akci Unpacked napoví více informací.

Zdroj: Android Authority, crast.net, redakce