7 exkluzivních funkcí iPhonu 15 Pro, které unikly rok před uvedením na trh

Do vydání iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Ultra („Ultra“ údajně nahradí „Pro Max“) zbývá téměř rok, ale o zvěsti, které popisují údajné plány společnosti Apple s těmito zařízeními, není nouze.

Jak ukázal iPhone 14, společnost Apple nasadila u nových vlajkových lodí iPhone novou strategii. Modely Pro vždy obsahovaly exkluzivní funkce, které cenově dostupnější modely nemohou nabídnout. Řada iPhone 14 však výrazně zvětšila rozdíl mezi modely, které nejsou Pro, a modely Pro.

Podobný přístup přinese i příští řada. A už jsme viděli spoustu zpráv s podrobnými informacemi o exkluzivních funkcích, které se objeví v dražších modelech iPhone 15. V tomto přehledu se budeme zabývat sedmi funkcemi, o kterých se hovoří jako o exkluzivních pro modely Pro a Ultra a které všechny znějí velmi věrohodně.

Zbrusu nový čip A17 Bionic v iPhonu 15 Pro

Stejně jako řada iPhone 14 by měly i iPhony příštího roku nabídnout kupujícím strategii dvou čipů. Nový 3nm čip A17 Bionic System-on-Chip by měl vybavit iPhone 15 Pro a Ultra. A16, který pohání iPhone 14 Pro, bude pravděpodobně pohánět iPhone 15 a 15 Plus.

Zvýšení paměti pro dražší iPhony

Nedávná zpráva společnosti TrendForce naznačila, že iPhone 15 Pro a Ultra by mohly být vybaveny 8 GB RAM namísto 6 GB. Dražší iPhony by mohly potřebovat více paměti, aby zvládly některé pokročilé funkce. Srovnání rychlostních testů ukázalo, že SoC iPhonu 14 nemá v oboru konkurenci. Problémem by však mohla být správa paměti. Cenově dostupnější modely se budou pravděpodobně ohánět 6GB RAM, stejně jako jejich předchůdci.

Rychlejší USB-C v iPhonu 15 Pro

Všechny modely iPhone 15 by měly být vybaveny porty USB-C namísto Lightning. Apple již potvrdil, že se hodlá přizpůsobit návrhu zákona EU, který vyžaduje, aby smartphony používaly k nabíjení USB-C. Apple však nikdy neřekl, že tak učiní příští rok.

Známý analytik Ming-Chi Kuo nedávno uvedl, že iPhone 15 Pro a Ultra budou vybaveny porty USB-C, které podporují rychlé datové přenosy (USB 3.2 nebo Thunderbolt 3). Levnější modely však budou odpovídat pouze rychlosti USB 2.0 Lighting.

První periskopový objektiv se zoomem

Podle zvěstí bude Apple iPhone 15 Pro také odlišovat od modelu Ultra. Jednou z unikátních funkcí modelu Ultra by mohl být periskopový objektiv, který zlepší přiblížení iPhonu. V takovém případě by iPhone 15 mohl být první řadou společnosti Apple, která nabídne periskopový zoom, i když pouze dražší Ultra.

Duální selfie fotoaparát na iPhonu 15 Ultra?

Nedávná zpráva tvrdila, že iPhone 15 Ultra bude také vybaven lepším selfie fotoaparátem než menší model Pro. Nejdražší model iPhone 15 bude údajně vybaven dvěma fotoaparáty na přední straně. Pokud je únik přesný, jednalo by se o další prvenství pro iPhone.

Polovodičová tlačítka u dražších iPhonů

Kuo uvedl, že modely iPhone 15 Pro budou vybaveny polovodičovými tlačítky hlasitosti a napájení. Tlačítka by byla podobná trackpadu MacBooku, který se fyzicky nepohybuje. Apple se blíží k bezporuchovému a beztlačítkovému designu iPhonu. Takový telefon by byl pravděpodobně vodotěsný, nikoli pouze voděodolný.

Titanové pouzdro

Modely Apple iPhone 14 Pro mají mezi přední a zadní vrstvou skla rám z nerezové oceli. Kovový rámeček vypadá skvěle, ale telefony jsou díky němu také mnohem těžší. Jedním ze způsobů, jak snížit hmotnost, aniž by se snížila odolnost, je přechod na titan. Společnost Apple již používá titanové kryty u hodinek Apple Watch Ultra. Zasvěcený zdroj tvrdí, že Apple chce z titanu vyrobit i iPhone 15 Ultra, což by byla další exkluzivní funkce pro modely Pro.

Jak již bylo řečeno, všechny tyto exkluzivní funkce iPhonu 15 Pro a Ultra jsou v tuto chvíli pouze pověsti. Žádnou z nich nemůžeme potvrdit, bez ohledu na to, jak věrohodně mohou znít. A společnost Apple má do zahájení výroby iPhonu 15 spoustu času na změnu názoru.

Zdroj: bgr.com