Aplikace Twitter přestala fungovat na starších modelech iPhone

Twitter náhle přestal fungovat na starších modelech telefonu iPhone poté, co aplikace aktualizovala své systémové požadavky.

Aby aplikace fungovala i nadále, musí mít uživatelé zařízení s operačním systémem iOS 14 nebo novějším. To znamená, že všichni, kdo používají iPhone 6, iPhone 6 Plus nebo jakýkoli předchozí model iPhonu, budou nuceni provést upgrade, pokud chtějí nadále tweetovat. Někteří uživatelé uvádějí, že sice stále vidí několik tweetů na své časové ose, ale všechny ostatní části aplikace nefungují.

Samotný Apple ukončil výrobu iPhonu 6 a 6 Plus v roce 2016, ale vzhledem k tomu, že mnozí z nás si telefony drží déle, je dost možné, že mnoho lidí stále používá tento telefon jako své hlavní zařízení.

white ipad on red textile
Foto: Souvik Banerjee/Unsplash

Pokud stále používáte iPhone s operačním systémem iOS 13, například iPhone 6S a novější, můžete stále aktualizovat na nejnovější verzi iOS 15 a pokračovat v normálním provozu Twitteru. Pro uživatele iPhonů 5s a 6, kteří se zasekli na iOS 12, je však jediným řešením používat Twitter prostřednictvím jeho webových stránek.

Twitter není sám, kdo se vzdává podpory starších zařízení. WhatsApp je známý tím, že s příchodem nových zařízení a operačních systémů opouští starší telefony.

Pokud jste tedy zarytými uživateli Twitteru a máte v kapse stárnoucí iPhone, možná je konečně čas na upgrade. Můžeme doporučit nedávno vydaný iPhone SE 2022, který obsahuje nejnovější software za příznivou cenu.

Zdroj: metro.co.uk