Apple představuje nový iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max s úžasnými novinkami

Oba modely jsou poháněny čipem Apple A16 Bionic, dosud nejrychlejším čipem pro chytré telefony, a novým fotoaparátem, který zahrnuje vůbec první 48Mpx hlavní fotoaparát v iPhonu se čtyřpixelovým snímačem a také Photonic Engine, který výrazně zlepšuje snímky při slabém osvětlení.

Díky 6,1palcovému nebo 6,7palcovému displeji Super Retina XDR ProMotion (jas 2000 nitů) s technologií Always-On, kterou umožňuje nová obnovovací frekvence 1 Hz a několik energeticky úsporných technologií, je nyní nová zamykací obrazovka ještě užitečnější. Díky tomu můžete mít na obrazovce najednou čas, widgety a živé notifikace Live Activities, aniž byste museli zařízení zapínat.

Co iPhone 14 Pro / Pro Max odlišuje od iPhonu 13, je jeho Dynamic Island (různé informace zobrazené v oválném výřezu displeje) díky TrueDepth fotoaparátu, který byl přepracován tak, aby zabíral menší část plochy displeje.

„Převratné bezpečnostní funkce přinášejí uživatelům ještě větší bezpečnost a nabízejí pomoc, když ji nejvíce potřebují. A díky neuvěřitelně výkonnému a efektivnímu čipu A16 Bionic a celodenní výdrži baterie je to zatím nejlepší iPhone,“ řekl Greg Joswiak, senior viceprezident společnosti Apple pro celosvětový marketing.

Zdroj: apple.com