Apple tvrdí, že přehřívání iPhonu 15 není hardwarový problém a že se chystá oprava

Společnost Apple potvrdila, že problém s přehříváním iPhonu 15 a iPhonu 15 Pro je důsledkem kombinace chyby systému iOS 17 a aplikací třetích stran.

Máme dobré zprávy, nejedná se o nějakou vadu hardwarové konstrukce související s titanovým šasi. A ještě lepší zpráva je, že oprava neovlivní výkon systému.

Krátce poté, co se iPhone 15 začal dostávat k novým majitelům, se na sociálních sítích a fórech podpory společnosti Apple začaly objevovat zprávy o problémech s přehříváním. Někteří uživatelé uváděli, že k tomu dochází při nabíjení iPhonu; jiní hlásili, že na vině jsou aplikace, jako je Instagram.

Společnost uvedla, že je sice normální, že se iPhone „během prvních dnů po nastavení nebo obnovení zahřívá“, ale že „v systému iOS 17 byla také nalezena chyba, která má dopad na některé uživatele a bude řešena v aktualizaci softwaru.“

To je dobrá zpráva pro nové majitele iPhonu 15, z nichž někteří se potýkali s teplotami, kvůli kterým se telefon „špatně držel“. Společnost uvedla, že oprava chyby v systému iOS 17 nesníží výkon. To naznačuje, že nebude nutné žádné škrcení nového procesoru A17 Pro a uživatelé nebudou muset snášet pokles výkonu.

Ale je tu i další chyba. Ta „se týká některých nedávných aktualizací aplikací třetích stran, které způsobují přetížení systému.“ Jak Apple, tak Meta, mateřská společnost Instagramu a Facebooku, ukázaly prstem na aplikaci Instagram a Meta tvrdí, že aplikaci upravila ve snaze tomu zabránit.

Tady je to, co dělá tuto chybu obzvláště zajímavou. Vzhledem k tomu, jak přísně Apple kontroluje přístup aplikací k hardwaru, může jít o chybu v platformě Xcode pro iOS 17.

Zdroj: Forbes, Macworld, redakce