Extrémní systém ochrany se na podzim objeví v nových systémech od Apple

Nový režim uzamčení od společnosti Apple se na podzim objeví v systémech iOS 16, iPadOS 16 a macOS Ventura.

Je to v podstatě extrémní, volitelný systém ochrany každého uživatele, který čelí vážným, cíleným hrozbám od společností NSO Group a dalších soukromých společností vyvíjejících státem sponzorovaný spyware.

Při spuštění bude mít několik funkcí, například blokování většiny typů příloh zpráv kromě obrázků, zakázání náhledů odkazů, zakázání kompilace JavaScriptu just-in-time (JIT) při prohlížení webu, automatické odmítání příchozích pozvánek / požadavků na služby (hovory FaceTime), blokování kabelového připojení s počítačem nebo příslušenstvím, když je iPhone uzamčen, a zabránění instalaci konfiguračních profilů.

„Apple vyrábí nejbezpečnější mobilní zařízení na trhu,“ uvedl Ivan Krstić, vedoucí oddělení bezpečnostního inženýrství a architektury společnosti Apple. „Režim uzamčení je převratná funkce, která odráží náš neochvějný závazek chránit uživatele i před těmi nejvzácnějšími a nejsofistikovanějšími útoky. I když se naprostá většina uživatelů nikdy nestane obětí vysoce cílených kybernetických útoků, budeme neúnavně pracovat na ochraně toho malého počtu uživatelů, kteří se jimi stanou,“ řekl Krstić.

Zdroj: apple.com