iOS 16 je venku! Obsahuje vylepšenou zamykací obrazovku a další novinky

Je to oficiální, systém Apple iOS 16 byl vydán a nejenže obsahuje vylepšenou zamykací obrazovku, ale nové nástroje jsou třeba i v aplikaci Mail.

První, čeho si po aktualizaci všimnete, je zcela nová zamykací obrazovka, která uživatelům umožňuje přidat hloubkový efekt k fotografii na zamykací obrazovce a přizpůsobení stylu písma. Přepracovaná oznámení se nyní zobrazují zespodu, takže je na zamykací obrazovka přehlednější. Co se týče zpráv, když se uživatelé rozhodnou sdílet soubory pro spolupráci, budou automaticky přidáni všichni v daném vlákně. Nebo když někdo provede úpravu sdíleného dokumentu, aktualizace aktivity se zobrazí v horní části vlákna.

Aplikace Mail nyní umožňuje naplánovat doručení e-mailu dopředu, nebo dokonce zrušit doručení dříve, než se dostane do schránky příjemce. Prohlížení v Safari chrání Passkeys, které nahrazuje hesla – k biometrickému ověření používá Touch ID nebo Face ID, a iCloud Keychain pro synchronizaci mezi iPhonem, iPadem, Macem a Apple TV s end-to-end šifrováním.

„V systému iOS 16 se funkce Soustředění nastavuje snadněji a díky propojení se zamykací obrazovkou je ještě výkonnější. Uživatelé tak mohou jednoduše přejet prstem na určenou zamykací obrazovku a aktivovat příslušnou funkci Soustředění. Díky filtrům mohou aplikace jako Kalendář, Mail, Zprávy a Safari zobrazovat pouze obsah, který je relevantní pro nastavení uživatele, a pomáhat mu tak najít lepší rovnováhu,“ uvedl Apple.

Zdroj: macrumors.com