iPhone 14 bude zřejmě dražší kvůli nové pokročilé selfie kameře od LG

Podle nové zprávy přijdou nové iPhony údajně s výraznou modernizací fotoaparátu, což pravděpodobně vyústí ve vyšší cenu telefonu.

Společnost Apple plánuje do řady iPhone 14 instalovat produkt společnosti LG Innotek. Bude to poprvé, co Apple nainstaluje jihokorejský výrobek pro selfie kameru, uvádí zpráva.

Společnost Apple původně plánovala zabudovat selfie kameru LG Innotek do modelu iPhone 15, jehož uvedení na trh je naplánováno na pozdější období roku 2023. Vzhledem k tomu, že se u nejmenovaného čínského výrobce fotoaparátu vyskytly určité problémy s kvalitou, Apple se rozhodl pro tento krok.

Dlouhodobě byly hlavními dodavateli přední kamery iPhonu společnost z Číny a japonská společnost Sharp. Obvykle stojí díly přední kamery iPhonu třetinu ceny zadní kamery. Tentokrát však, jelikož Apple zvažuje přinést vážnou modernizaci fotoaparátu, bude prý stát více.

Apple plánuje do selfie fotoaparátu přidat pokročilé funkce, jako je automatické zaostřování a další, což prý cenu fotoaparátu zvýší třikrát oproti předchozím modelům. Vzhledem k tomu, že se cena fotoaparátu zvyšuje, můžeme očekávat, že se zdraží i řada iPhone 14.

Ačkoli zpráva pochází z neověřených zdrojů, zatím to vypadá, že dodavateli selfie kamery iPhonu 14 budou společnosti LG Innotek a Sharp.

Zdroj: mysmartprice.com