iPhone 14 dostane největší upgrade předního fotoaparátu za poslední roky

Začátkem tohoto roku se objevilo několik zpráv, že Apple pracuje na zásadní modernizaci předního fotoaparátu iPhonu 14.

Nyní analytik Ming-Chi Kuo tyto zvěsti potvrdil novými podrobnostmi o dodavatelích, které si Apple vybral pro komponenty selfie kamery, která se s iPhonem 14 dočká největšího upgradu za poslední roky. Jak se analytik podělil v příspěvku na blogu a také na Twitteru, Apple nyní stanovil své dodavatele pro novou přední kameru iPhonu 14.

Někteří z nich jsou již partnery společnosti Apple, například Sony. Zatímco vylepšení selfie kamery by měla být dostupná pro celou řadu iPhone 14, některá vylepšení se budou týkat pouze dražších modelů iPhone 14 Pro.

Předchozí zprávy odhalily, že letošní modely Pro dostanou nový širokoúhlý fotoaparát se 48megapixelovým snímačem schopným natáčet videa v rozlišení 8K. Objektivy dodají společnosti Genius a Largan, zatímco nový zaostřovací modul pochází od společností Alps a Luxshare.

Pokud však jde o modul předního fotoaparátu, bude mít Apple za partnery Cowell a poprvé jihokorejskou společnost LG Innotek. O partnerství mezi společnostmi Apple a LG Innotek bylo informováno již minulý měsíc poté, co společnost vyloučila komponenty od čínských výrobců fotoaparátů kvůli problémům s kvalitou.

Na základě Kuoovy zprávy bude iPhone 14 představovat největší modernizaci přední kamery smartphonu Apple za poslední roky. Analytik předpokládá, že nový fotoaparát bude vybaven automatickým zaostřováním, což by mělo vést k výrazně lepší kvalitě pořizování fotografií a videí ve srovnání se současným fotoaparátem s pevným zaostřením.

Mezi další vylepšení patří šestidílný objektiv oproti stávajícímu pětidílnému. Očekává se, že přední fotoaparát iPhonu 14 bude mít také větší clonu f/1,9. Pro srovnání, přední fotoaparát iPhonu zůstává v podstatě stejný od iPhonu 11, kdy Apple představil nový 12megapixelový objektiv se světelností f/2,2.

Zdroj: 9to5mac.com