iPhone 14 zřejmě nebude mít Touch ID pod displejem. iPhone 15 ale možná ano

Vybaví Apple někdy některý ze svých iPhonů čtečkou otisků prstů pod displejem? To je otázka, která je často kladena a na které se zdroje zatím neshodly.

Nyní se však objevily další důkazy, které svědčí pro to, že se tak stane. Společnosti Apple byl totiž právě udělen související patent, ačkoli jej v iPhonu 14 neočekávejte. Patent se týká optických vláken pod displejem, která by mohla sloužit k přesnému snímání údajů o otiscích prstů.

Metoda společnosti Apple je zřejmě navržena tak, aby poskytovala nižší ztráty při optickém přenosu než jiná řešení, což by mohlo znamenat, že snímání otisků prstů bude rychlejší a přesnější. Podrobnosti patentu jsou však méně zajímavé než skutečnost, že si Apple tuto technologii vůbec nechal patentovat. Je tedy možné, že by se na Touch ID pod displejem skutečně mohlo pracovat.

Existuje však několik výhrad. Zaprvé, spousta věcí se patentuje a mnoho z nich nikdy nespatří světlo světa v produktech. To, že Apple zkoumá nějaký nápad, neznamená, že se ho dočkáme v realitě.

Rozhodně bychom neočekávali Touch ID pod displejem u řady iPhone 14, protože tomu zatím nic nenasvědčuje, i když jeden z prvních úniků tímto směrem ukazoval. Je však možné, že bychom se jej mohli dočkat u iPhonu 15 nebo dalších modelů.

Další výhradou je, že ačkoli se zdá, že se tento patent zaměřuje na snímání otisků prstů, technologie se zmiňuje také o aplikacích pro rozpoznávání obličeje. Jinými slovy by mohl umožnit poddisplayové Face ID, což je něco, o čem existuje mnohem více důkazů.

Ačkoli se v průběhu let hovořilo o tom, že Apple pracuje na Touch ID pod displejem, nejnovější úniky naznačují, že se tak nestane. Ačkoli tedy tento patent poskytuje určitou naději na budoucnost Touch ID, většina důkazů stále hovoří proti.

Zdroj: techradar.com