Základní verze iPhone 14 nedostane novou čipovou sadu a bude to tak trochu iPhone 13S

Základní model iPhone 14 a pravděpodobně ani iPhone 14 Max, nebude mít stejnou čipovou sadu jako iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Modely Pro dostanou novou čipovou sadu Apple A16, nový 48Mpx hlavní fotoaparát a nový design bez výřezu. U modelů Pro se dočkáte i LiDARu.

Základní verzi iPhone 14 bude pohánět mírně upravená verze současného čipsetu A14, který se používá uvnitř současné řady iPhone 13. Jak iPhone 14, tak iPhone 14 Max si zachovají stejný 12Mpx snímač hlavního fotoaparátu jako dosud.

Oba telefony budou zřejmě pracovat se stejným množstvím paměti RAM jako iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, tedy 6 GB místo 4 GB. To samozřejmě pomůže zvýšit výkon, ale telefony budou stále masivně zaostávat za novými modely Pro s jejich zcela novým procesorem A16.

Aby Apple prodal více svých modelů Pro, musí rozdíly opravdu vynutit. Všichni víme, že modely Pro mají lepší fotoaparáty, to platí od prvního dne. Nyní však budou mít lepší, novější procesor, výrazně vylepšený systém fotoaparátů a jiný design díky nahrazení výřezu novým designem s otvorem/dírou.

Obvykle platí, že pokud byste chtěli co největší iPhone, museli byste si pořídit model Pro Max. V roce 2022 tomu tak nebude, základní model iPhone 14 Max od společnosti Apple bude mít stejně velký displej jako iPhone 14 Pro Max, ale bude mít stejné specifikace a hardware jako iPhone 14.

Když bylo rozhodnuto o vyřazení iPhonu 14 Mini a jeho nahrazení iPhonem 14 Max, společnost Apple si pravděpodobně dobře uvědomovala, že tento nový telefon by mohl ovlivnit prodej jejího většího modelu Pro Max. To samozřejmě nechtěl, a tak začal vymýšlet způsoby, jak lidi přimět k modelům Pro a Pro Max.

Apple v podstatě udělal z iPhone 14 a iPhone 14 Max takový iPhone 13S. Pokud budou telefony levnější a to by opravdu měly být, bude to poměrně chytrý krok, zejména pro ty z nás, kteří přicházejí ze staršího hardwaru, jako je iPhone 11. Pokud ale Apple ponechá cenu stejnou, mohlo by to dost jeho věrných fanoušků naštvat.

Zdroj: knowyourmobile.com