iPhone 14 Pro zřejmě dostane nový 48megapixelový fotoaparát

Spisovatel a reportér Mark Gurman tvrdí, že Apple iPhone 14 Pro dostane rozsáhlou aktualizaci fotoaparátu, přičemž hlavní, širokoúhlý snímač bude mít 48 megapixelů.

Pokud by byl tento odhad přesný, jednalo by se o jeden z největších upgradů, které Apple provedl u iPhonu, který má od vydání iPhonu 6s v roce 2015 12megapixelový snímač hlavního fotoaparátu.

Gurman však tvrdí, že 48megapixelový fotoaparát dostanou pouze modely Pro, zatímco běžné modely iPhonu budou mít 12megapixelový hlavní snímač. Poprvé také pouze modely Pro dostanou nový čip Apple A16, zatímco běžné varianty budou mít buď A15, stejný čip, který pohání iPhone 13, nebo nějakou jeho variantu.

Apple obvykle u svých modelů Pro přidává několik velkých vylepšení, pokud jde o hardware fotoaparátu. V několika posledních verzích byl rozdíl v tom, že modely Pro byly vybaveny dalším teleobjektivem na zadní straně. Standardní iPhone a verze Pro měly však obvykle stejný nebo velmi podobný hlavní širokoúhlý fotoaparát.

Gurman také uvádí, že letošní iPhony by mohly dostat satelitní připojení, což je funkce, na které se zřejmě pracuje již několik let. Nepůjde zřejmě o funkci, kterou by uživatelé iPhonů uskutečňovali satelitní hovory, podle Gurmana bude určena k hlášení nouzových situací.

Zdroj: mashable.com