iPhone konečně ukáže procenta baterie ve stavovém řádku

Společnost Apple právě vydala pátou beta verzi systému iOS 16, pravděpodobně jednu z posledních beta verzí před vydáním řady iPhone 14 příští měsíc.

Systém iOS 16, který má být v září distribuován do milionů iPhonů, přináší zpět jednu z nejvíce postrádaných funkcí starších iPhonů, než Apple přijal displeje s výřezem. Společnost Apple vydala iOS 16 Beta 5, která přichází jen několik týdnů před očekávaným datem vydání veřejných sestavení iOS 16 a řady iPhone 14. Ačkoli Apple nesdílel seznam změn pro své nejnovější beta sestavení, lidé si začali všímat návratu funkce, kterou společnost před několika lety odstranila. Konkrétně od uvedení iPhonu X, který debutoval v roce 2017, nebylo možné zobrazit ve stavovém řádku zbývající procento baterie iPhonu.

Údajně výřez iPhonu X zabíral příliš mnoho místa na to, aby se vedle ikony baterie objevilo procento baterie, což platí od loňské řady iPhone 13. Applu však trvalo pět let, než se mu podařilo integrovat zbývající procenta baterie do ikony baterie, což je funkce, kterou můžete aktivovat v Předvolbách systému. Jak ukazují různé snímky obrazovky, zapnutím této funkce se pak téměř u všech iPhonů s výřezem zobrazí procenta baterie v rámci ikony baterie na stavovém řádku.

Z neznámých důvodů tuto funkci postrádají iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini a iPhone 13 mini. Je možné, že kvůli nižšímu rozlišení displeje těchto smartphonů je text v procentech obtížně čitelný, ačkoli společnost Apple pravděpodobně nikdy nepotvrdí, že by tomu tak bylo. Samostatně Apple přidal novou animaci nabíjení, která odsouvá procenta baterie na stranu a přidává blesk. Pro informaci, iOS 16 bude k dispozici na všech iPhonech od řady iPhone 8 a novějších.

Zdroj: notebookcheck.net