Jak na iPhonu nastavit budík nebo časovač pouze s vibracemi, který nevydává žádný zvuk

Ve výchozím nastavení se všechny budíky a časovače nastavené na iPhonu rozezní v určený čas hlasitým tónem.

V situacích, kdy jste například v kanceláři nebo nechcete rušit lidi kolem sebe, však můžete chtít budík nebo časovač, který se nespustí jako tísňová siréna, ale upozorní vás diskrétně bez zvuku. V tomto návodu vám ukážeme, jak můžete na iPhonu nastavit vibrační budíky a časovače. Tyto budíky a časovače nebudou přehrávat zvuk, ale pouze vibrovat zařízením.

Nastavení budíku pouze s vibracemi na iPhonu

 • 1) Otevřete vestavěnou aplikaci Hodiny a dole klepněte na položku Budík
 • 2) Klepnutím na tlačítko plus přidejte nový budík nebo klepněte na Upravit a vyberte čas stávajícího budíku, abyste provedli změny
 • 3) Klepněte na možnost Zvuk
 • 4) Přejděte dolů a nastavte jako zvuk budíku None. Nyní tento budík nebude při spuštění přehrávat žádný tón
 • 5) Poté přejděte na horní část téže obrazovky a klepněte na položku Vibrace
 • 6) Můžete ponechat výchozí vibrační vzor nebo zvolit jiný. Když klepnete na libovolný název vibrace, ucítíte její vzor. Podle mého názoru je dobrou volbou vzor Rapid, který vysílá rychlé vibrace, takže jsou snadno znatelné. Kromě použití standardních vestavěných možností můžete v iPhonu vytvářet i nové styly vibrací
 • 7) Po nastavení vibrací klepněte v levém horním rohu na možnost Zvuk > Zpět
 • 8) Nakonec stiskněte tlačítko Uložit

V iPhonu jste úspěšně vytvořili budík, který zavibruje pouze v nastavený čas. Nebude vydávat žádný zvuk. Upozorňujeme, že budíky pouze s vibracemi jsou v některých případech užitečné. Nebudete chtít, aby se staly vaším ranním budíkem, protože je snadno přehlédnete. V případě, že nechcete svou drahou polovičku vyděsit brzkým buzením, zvažte nastavení budíků na hodinkách Apple Watch, které vás budou šťouchat do zápěstí, abyste se probudili.

Nastavení časovače pouze s vibracemi na iPhonu

Zatímco základní aplikace Hodiny umožňuje nastavit budík, který nevydává žádný zvuk a pouze vibruje, u časovačů to neplatí. Když přejdete do aplikace Hodiny > Časovač > Po skončení časovače, najdete pouze tóny a Zastavit přehrávání. Není zde možnost nastavit zvuk časovače na Žádný a vybrat vibrace. V případě vibračních časovačů se proto budete muset spolehnout na aplikace třetích stran.

Podle těchto pokynů nastavte časovače pro iPhone, které nevydávají zvuk a pouze vibrují:

 • 1) Z obchodu App Store si zdarma pořiďte aplikaci Viberation Alarm nebo VibeAlarm.
 • 2) Otevřete aplikaci a povolte jí odesílání oznámení
 • 3) V části Časovač nastavte požadovaný čas v minutách a hodinách. Po dokončení stiskněte tlačítko Start
 • 4) Aplikaci můžete ukončit, ale neukončujte ji násilím. Aplikace bude v nastaveném čase odesílat několik oznámení a váš iPhone bude vibrovat

Při testování jsme zjistili, že ve výchozím nastavení aplikace Viberation Alarm odešle 15 oznámení, a tedy 15krát zavibruje. Můžete však přejít do nastavení a nastavit, aby vibrovala 50krát! Naproti tomu aplikace VibeAlarm posílá 20 oznámení a vibruje 20krát. Takto můžete v iPhonu používat časovače, které pouze vibrují a nevydávají žádný zvuk.

Pokud si nechcete do iPhonu pořizovat další aplikaci, můžete pro potřeby časovače zůstat u vestavěné funkce budíku v aplikaci Hodiny. Koneckonců jak budíky, tak časovače mají za úkol upozornit vás na nastavený čas. Takže místo nastavení pětiminutového časovače můžete nastavit budík za pět minut. Jistě chápete, o co jde. Zvoní budíky a časovače na iPhonu, i když je iPhone v tichém režimu nebo v režimu Nerušit?
Ano. Budíky a časovače zvoní, i když je iPhone v tichém režimu nebo v režimu nerušit (DND) Focus.

Je to proto, že budíky a časovače jsou základní funkce, které mají výsadu obejít tichý režim a režim Nerušit. Několik uživatelů přepíná své iPhony do tichého režimu nebo režimu DND před spaním, aby omezili rušivá oznámení. Kdyby nyní iPhone během tichého režimu nebo DND nezaznamenal budík, představte si, kolik lidí by vstávalo pozdě do práce, protože by je ráno budík iPhonu nevzbudil!

Důležité: Budík nebo časovač nastavený pomocí aplikace třetí strany nezazvoní, pokud je iPhone v tichém režimu nebo v režimu DND.

Zdroj: idownloadblog.com