Jak nahrávat obrazovku na iPhonu v pouhých 4 krocích

Chtěli jste někdy nahrát, co se děje na obrazovce iPhonu, třeba abyste někomu ukázali, jak změnit nastavení, nebo zachytili trochu akce ve své oblíbené hře?

Stačí se řídit tímto návodem a dozvíte se, jak nahrávat obrazovku na iPhonu. Chcete-li nastavit nahrávání obrazovky tak, aby to bylo snadné jako pouhý pohyb a klepnutí, otevřete Nastavení>Ovládací centrum a klepnutím na tlačítko se zeleným plusem (Přidat) vedle položky Nahrávání obrazovky ji přidejte do Ovládacího centra. Rychle si zapamatujte ikonu funkce, kterou je kruh obklopující tečku na čtvercovém pozadí. *Snažte se ji nezaměňovat s tmavým režimem, který je podobný.

Otevřete ji v Ovládacím centru

Po nastavení, když budete chtít na iPhonu pořídit záznam obrazovky, stačí otevřít Ovládací centrum (přejeďte prstem nahoru ze spodní části displeje u zařízení s TouchID nebo dolů z pravého horního rohu u telefonů s FaceID) a klepnout na ikonu tam.

Co bude dál

Jakmile klepnete na tlačítko „Nahrát“, uvidíte, že se ikona mírně změní a před zahájením nahrávání se zobrazí třísekundové odpočítávání. Stačí opustit Ovládací centrum a začít nahrávat obrazovku. Otevřete Ovládací centrum a znovu klepněte na ikonu pro zastavení nahrávání nebo klepněte na červený stavový řádek v horní části obrazovky a vyberte možnost Zastavit.

Kde jsou moje nahrávky?

Nahrávky jsou uloženy v aplikaci Fotografie. Chcete-li je najít, otevřete aplikaci, vyberte zobrazení Alba a přejděte dolů, kde najdete Záznamy obrazovky. Tyto nahrávky pak můžete upravovat, sdílet a odstraňovat stejně jako cokoli jiného v aplikaci Fotografie.

Zdroj: applemust.com