Jaké jsou skutečné náklady nabíjení telefonu přes noc? Možná budete překvapeni!

Spotřebitelská skupina zkoumala alternativy nabíjení ve spánku, aby zjistila, zda existuje levnější způsob, jak udržet baterii telefonu plnou.

Vzhledem k tomu, že rodiny stále bojují s rostoucími náklady na energie, mnozí z nás se začali zajímat o to, jaké spotřebiče a pomůcky lze odpojit, aby se ušetřilo. Mobilní telefony jsou často první, které se vypínají ze zásuvky, přičemž uživatelé se rozhodnou přestat je nabíjet přes noc a nabíjet je pouze tehdy, když se baterie skutečně vybíjí.

I když se tím technicky vzato snižuje spotřeba energie, úspory jsou tak malé, že nestojí za to se jimi stresovat. Spotřebitelská skupina zkoumala alternativy k nabíjení ve spánku, aby zjistila, zda existuje levnější způsob, jak udržet baterii telefonu plnou a zjistila, že nejvíce ušetříte přibližně v přepočtu 1 114 korun ročně. Společnost provedla tři testy na čtyřech chytrých telefonech různých značek a měřila kilowatthodiny energie spotřebované při třech oblíbených scénářích nabíjení.

Nabíjení přes noc

Každý telefon byl dán na nabíjení, když mu zbývalo 20 % baterie, a každou noc byl ponechán na nabíjení sedm hodin.

Nabíjení v případě potřeby (od 20% do 100 %)

Každý telefon byl dán nabíjet, když mu zbývalo 20 % baterie. Byl ponechán na nabíjení a poté odpojen, když telefon dosáhl 100 %, a nabíjel se jednou denně.

Nabíjení, když potřebujete (30% až 80 %)

Každý telefon se začal nabíjet, když mu zbývalo 30 % baterie. Byl ponechán na nabíjení a poté odpojen, když telefon dosáhl 80 %. Při tomto postupu je třeba telefon nabíjet častěji, takže údaje předpokládaly průměrně 1,5 nabití za den.

Změna vašich nabíjecích návyků vám může ušetřit peníze, pokud budete odpojovat nabíječku od sítě. Pokud necháte telefon připojený přes noc, spotřebujete o něco více energie. Pokud máte doma více telefonů a máte pocit, že byste měli snížit množství spotřebované energie, možná ve výsledku ušetříte pár drobných, ale na účtech za energii to nebude mít velký vliv. Pokud ale chtějí majitelé domů snížit své účty za energii, měli by se zaměřit na větší spotřebiče. Pro většinu domácností jsou největšími žrouty energie přes zimu ústřední topení a spotřebiče, jako jsou například sušičky prádla.

Zdroj: chroniclelive.co.uk