Konečně přesně víme, o kolik bude větší obrazovka iPhonu 14 Pro a Pro Max

Už nějakou dobu víme, že Apple na podzim změní design obrazovky iPhonu, přičemž výřez bude u modelů Pro nahrazen otvory a rámečky se zeštíhlí.

Ross Young, generální ředitel společnosti Display Supply Chain Consultants a pravidelný přispěvatel do mlýna zvěstí o společnosti Apple, zveřejnil na Twitteru úhlopříčky obrazovek iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max spolu s úhlopříčkami současných modelů 13 Pro a 13 Pro Max.

Modely z roku 2022 jsou větší, ale ne o moc, Pro získal asi 1,5 mm, zatímco Pro Max je větší jen o asi 0,25 mm. Jelikož se opět jedná o obrazovky se zaoblenými rohy, je úhlopříčka obrazovky do značné míry teoretická, je to vzdálenost mezi body, kde by se nacházely protilehlé rohy, pokud by obrazovka byla ostrým obdélníkem.

Young vysvětluje, že tyto změny jsou způsobeny pilulkou + dírou nahrazující výřez a užšími rámečky, ačkoli není jasné, jak by první faktor ovlivnil vzdálenost úhlopříčky. Otvory zabírají méně místa než výřez, takže budou znamenat, že máte k dispozici více pixelů, ale teoreticky by neměly mít žádný vliv na délku stran.

Několik odpovědí na tento tweet se poněkud předvídatelně vysmívá rozsahu změn a tvrdí, že setina palce je jen nepatrný důvod k upgradu, a opakuje časté připomínky, že Apple zapomněl inovovat.

Významnou změnou je samozřejmě nahrazení výřezu a skutečnost, že Apple tuto změnu uplatňuje pouze u modelů Pro a možná jim také dá novější generaci procesoru. To by mohlo způsobit, že spousta zájemců o upgrade sáhne po dražších modelech.

Zdroj: macworld.com