Má v současné době větší smysl kupovat iPad Air než nový iPad?

Nový iPad (2022) je krásné zařízení, ale v porovnání s iPadem Air je slabší. Největším důvodem, proč byste si ho měli pořídit místo Airu, je cena.

Mezi oběma tablety je nyní cenový rozdíl 70 dolarů (1640 kč) a i když se to může zdát jako hodně, myslíme si, že se vyplatí vybrat si Air. iPad Air by měl být lepší než iPad (2022). Je výkonnější a vybavenější pro dva, ale nyní nabízí i mnohem lepší hodnotu. Za normálních okolností by tento tablet byl o celých 150 dolarů (3500 kč) dražší než jeho méně výkonný sourozenec, a i tak se vyplatí připlatit si za funkce, které získáte. Nový iPad už nedává smysl – už jen proto, že u Airu dostanete laminovanou obrazovku.

Ano, 70 dolarů je hodně ale utratíte je a je pravděpodobné, že vám iPad vydrží mnohem déle, už jen z toho důvodu, že v Airu dostanete mnohem novější čip než v iPadu (2022). Což je pořád divné. Nezapomeňte si pořídit jedno z nejlepších pouzder pro iPad Air, které váš nový iPad ochrání, a laminovanou obrazovku ochraňte jedním z nejlepších chráničů obrazovky pro iPad Air.

Zdroj: imore.com