Majitelé Pixelů si mohou nainstalovat veřejnou beta verzi Androidu 13

Lze získat Android 13? Ano, ale jedná se pouze o první veřejnou beta verzi. K plnému zavedení dojde až v říjnu v souvislosti s uvedením Pixelu 7 na trh.

Pokud jste hrdým majitelem Pixelu, konkrétně Pixelu 4 nebo novějšího, pak vás od toho, abyste si mohli vyzkoušet nejnovější Android, dělí jen pár klepnutí. Připravte se ovšem na občasné záseky nebo zádrhele, přece jen je stále ve vývoji.

person holding black android smartphone
Foto: Daniel Romero/Unsplash

Pokud se těšíte na ohromující nové zážitky s Androidem, snižte svá očekávání, protože Android 13 je z dosavadního pohledu docela jemná aktualizace. Je zde několik vizuálních vylepšení, jako je nový ukazatel průběhu přehrávání médií a některé nové doplňky k tématu Material You, a řada drobných doplňků.

Jako u každého beta softwaru je třeba počítat s určitými problémy. Google sice nejprve spustí vývojářské betaverze softwaru, takže je pravděpodobné, že se do veřejné betaverze nedostanou žádné chyby. Pokud však nemáte k dispozici sekundární telefon, pak možná zvažte, zda nepočkat na pozdější betaverzi nebo oficiální veřejné vydání.

Chcete-li získat beta verzi systému Android 13 do svého zařízení Pixel, přejděte na webovou stránku beta verze systému Android, přihlaste se ke svému účtu Google a zaregistrujte se do programu beta verze systému Android. Dále postupujte dle pokynů.

Zdroj: laptopmag.com