Motorola v červenci uvede na trh smartphone s 200Mpx fotoaparátem

Motorola v Číně oficiálně potvrdila smartphone s 200megapixelovým fotoaparátem, jehož uvedení na trh je naplánováno na červenec.

Je velmi pravděpodobné, že chystaným smartphonem bude dlouho diskutovaný smartphone Motorola Frontier, o kterém se šušká již od loňského roku.

V nové upoutávce se hovoří o 200megapixelovém snímači fotoaparátu jako o novém měřítku pro obrazový zážitek. Na základě předchozích spekulací se očekává, že Motorola použije 200megapixelový snímač ISOCELL HP1 společnosti Samsung.

Snímač dokáže prostřednictvím slučování pixelů a algoritmů založených na hlubokém učení vytvořit výstup 12,5 megapixelů nebo 50 megapixelů statických snímků. Snímač také podporuje záznam videa v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu.

Motorola také nedávno potvrdila, že pracuje na telefonu se Snapdragonem 8 Gen 1+, což by mohlo být stejné zařízení, které má debutovat se snímačem fotoaparátu s rozlišením 200 megapixelů.

Motorola Frontier má údajně přinést zakřivený 6,67palcový pOLED displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Jinde se nám potvrzuje čipset Snapdragon 8 Gen 1 Plus, který bude spárován s 8/12 GB RAM a 128/256GB úložištěm.

Spekulace také naznačují 4500 mAh baterii s 125W kabelovým nabíjením a bezdrátovým nabíjením, které se bude pohybovat mezi 30W a 50W.

Zdroj: timesofoman.com