Na internetu se objevily snímky zrušené odlehčené verze Surface Duo

Díky archivovanému inzerátu na eBay se na internetu objevily snímky zrušené verze Surface Duo střední třídy.

Nabídka, která je na eBay.com označena jako Surface Duo 2 „dev unit“ (a která byla mezitím smazána), nám poskytuje první pohled na to, co se zdá být „lite“ verzí Surface Duo 2.

Obrázky odhalují, že zařízení má menší výčnělek fotoaparátu, mírně zaoblenější vnější design s matnou povrchovou úpravou a plochý displej podobný Surface Duo 1. Bohužel nabídka na eBay neposkytuje kromě obrázků telefonu žádné další podrobnosti. Podle dostupných informací měl tento produkt kódové označení „Cronos“ a měl být dodán později v tomto roce jako levnější verze Surface Duo 2.

Zařízení nabízelo SoC Qualcomm vyšší střední třídy, soustavu dvou fotoaparátů na zadní straně, nezakřivené displeje bez lišty s pohledem a zcela plastový exteriér. Pro srovnání, vlajková loď Surface Duo 2 je vybavena SoC Snapdragon 888, trojicí fotoaparátů na zadní straně, 90hz zakřivenými displeji s glance barem a plastovým + skleněným exteriérem.

Změny v Cronosu byly navrženy tak, aby se snížila cena tohoto zařízení, i když není známo, za kolik přesně Microsoft plánoval zařízení prodávat. Microsoft prý Cronos zrušil koncem roku 2021 poté, co se rozhodl zaměřit se místo toho na další vlajkovou loď Surface Duo, jejíž uvedení na trh je v současnosti naplánováno na konec roku 2023.

Nevíme, jak Microsoft plánoval Cronos oficiálně pojmenovat, ale vzhledem k tomu, že byl vytvořen jako levnější verze vlajkové produktové řady Surface, „Surface Duo Go“ by byl pravděpodobně dobrý odhad.

Je možné, že společnost chce nejprve počkat, až produktová řada trochu více dozraje, než se rozhodne vydat cestou vydávání různých modelů v různých cenových kategoriích. Existence Cronosu potvrzuje, že Microsoft chce řadu Surface Duo v budoucnu rozšířit.

Zdroj: androidpolice.com