Nejlepší telefony Nokia, které můžete koupit v roce 2022

V boji o prvenství v oblasti levných telefonů je Nokia v poslední době lídrem trhu vedle tvrdé konkurence společnosti Motorola. Nokia vyrábí telefony za skvělou cenu, včetně jednoho z mála nových smartphonů.

Nokia však není jen o velmi levných telefonech, protože stále vyrábí slibné telefony střední třídy, které využívají komponenty, jež jsou obvykle vyhrazeny dražším telefonům. Bez ohledu na cenovou kategorii jsou její smartphony obecně konstruovány odolněji než telefony jiných výrobců.

Víme však, že jste si sem přišli přečíst o nejlepších smartphonech, které dnes legendární finská korporace vyrábí, takže abychom rovnou přešli k věci, zde jsou naše oblíbené modely Nokia.

Nokia X20: Nokia s nejlepší cenou

Většina z nás chce od smartphonu jen slušnou rychlost, schopný fotoaparát a spolehlivou baterii a Nokia X20 splňuje všechny tři požadavky za relativně příznivou cenu.

Její čipset Snapdragon a čtveřice fotoaparátů budou konkurovat většině podobně drahých konkurentů. Vedle 3,5mm audio konektoru, tlačítka Google Assistant a slotu na microSD kartu pro další úložiště zde najdete i řadu dalších prvků, včetně USB-C portu a čtečky otisků prstů.

Nokia 1.4: Nejlepší levná Nokia

Super levný nový smartphone, který má k dispozici 32GB úložiště a prostor pro microSD kartu pro další rozšíření s podporou Androidu 11. Zvenčí najdete velký 6,52palcový displej na přední straně a dva slušné fotoaparáty na zadní straně.

Nokia G50: Nejlepší Nokia s velkým displejem

Dříve byly telefony malé, ale dnes jsou mnohé z nich supervelké a tato Nokia má obrovský 6,82palcový displej.

Kromě velikosti displeje vynikají kvalitní fotoaparáty, které se skládají ze 48Mpx hlavního objektivu, 5Mpx ultraširokoúhlého a 2Mpx hloubkového snímače. Rozšiřte jeho 64GB úložiště až o 512 GB prostřednictvím slušné microSD karty a budete moci tyto objektivy používat téměř bez omezení.

Procesor Snapdragon 480 je také docela dobrý, stejný čipset se nachází v dražších Nokiích X20 a XR20. Navíc jeho kompatibilita s 5G jej může propašovat před další podobně drahé konkurenty, jako je Poco X3 NFC.

Nokia XR20: Nejlepší odolná Nokia

Hledáte téměř nezničitelný telefon? Pravděpodobně vás jako první napadla Nokia, ale možná jste si v duchu představili spíše Nokii 3310. XR20 má odolný, zesílený displej a vše je zabaleno do celkem robustní konstrukce.

Je pravda, že specifikace nás vzhledem k ceně neohromily, stejně jako fotoaparáty a 6,67palcový displej, takže v tomto směru jde o určitý kompromis. Přesto je do budoucna zajištěna konektivita 5G a aktualizace minimálně na Android 14.

Nokia 5.4: Nejlepší Nokia

Za zmínku stojí především hlavní fotoaparát. Má 48 Mpx a je schopen pořizovat video se 60 snímky za sekundu spolu s vylepšeným potlačením šumu a prostorovým zvukem.

Tento smartphone také vypadá a působí prémiově, a vyrábí se buď v třpytivých barvách Polar Night, nebo Dusk, s malými rámečky a děrovaným selfie fotoaparátem.

Zdroj: expertreviews.co.uk