Nokia vyrobila v Pákistánu přes milion telefonů! Místní poptávka je vysoká

Společnost Nokia vyrobila v Pákistánu za šest měsíců po založení montážní jednotky více než milion mobilních telefonů.

„Kapacita závodu je více než půl milionu mobilních telefonů měsíčně a naším cílem je montovat kompletní řadu pákistánských telefonů Nokia,“ řekl Arif Shafique, country manager Pakistan HMD Global, domovské společnosti telefonů Nokia.

Dodal, že společnost usiluje o zvýšení výroby každý měsíc, aby uspokojila poptávku pákistánských spotřebitelů. „Poptávka po našich telefonech je na místním trhu zřejmá, když jsme ve velmi krátké době vyrobili více než milion kusů,“ řekl Shafique.

Společnost v loňském roce navázala partnerství se společností Techno Pak Electronics (Private) Limited při zřizování montážního závodu na výrobu telefonů Nokia v zemi, která dosud vytvořila více než 500 kvalifikovaných pracovních míst.

„Otevření závodu v Pákistánu je pro nás nejen důležitým obchodním rozhodnutím, ale také historickou iniciativou, protože díky němu nadále rozšiřujeme naši globální působnost,“ řekl Shafique.

Podělil se o to, že cílem společnosti je každý měsíc rozšiřovat výrobu, aby uspokojila poptávku spotřebitelů, a vyjádřil naději, že místní úřady a regulační orgány budou i nadále rozšiřovat svou podporu průmyslu pro podnikání a investice v zemi.

Zdroj: thenews.com.pk