Nový Xiaomi 12 Lite ukazuje svůj design na čerstvě uniklých snímcích

Řada Xiaomi 12 debutovala koncem loňského roku jako rodina tří smartphonů. Společnost s touto řadou ještě neskončila, na cestě je ještě cenově dostupnější varianta a my se dnes podíváme na první fotografie tohoto telefonu naživo.

Xiaomi vyvíjí tyto Lite edice svých vlajkových lodí již několik generací, a přestože 12 Lite může sdílet svůj název s těmito dražšími variantami, hardware se zde liší téměř ve všech důležitých oblastech, jak odhalil předchozí únik.

Přinejmenším celkový design je z větší části stejný, s povědomě vypadajícím modulem fotoaparátu v pravém horním rohu, který zdobí jinak hladkou zadní stranu.

Na rozdíl od modelů, které mají prémiové kovové rámy, se Xiaomi 12 Lite zřejmě vydává stejnou plastovou cestou jako předchozí Xiaomi 11 Lite, pravděpodobně ve snaze udržet nízkou cenu.

Další významnou změnou je výrazně hranatější design. Viděli jsme spoustu telefonů, které se inspirovaly konstrukcí iPhonu 12 s plochými hranami, včetně například Galaxy S22, a zdá se, že Xiaomi 12 Lite tuto konstrukci také pouze kopíruje.

Uniklé snímky se také snaží podpořit přítomnost 108Mpx fotoaparátu, ale nečekejte, že všechny tyto surové pixely překonají 50Mpx fotoaparáty na Xiaomi 12, 12 Pro a 12X.

Stále se potřebujeme dozvědět spoustu informací o plánech společnosti Xiaomi s tímto telefonem a doufejme, že brzy přijdou nové úniky, které pomohou tento přehled doplnit.

Zdroj: pocket-lint.com