OPPO Find X6 Pro se stane jedním z nejsilnějších vlajkových smartphonů se systémem Android v roce 2023

Předpokládá se, že příští generace vlajkového smartphonu OPPO s operačním systémem Android, model Find X6 Pro, bude mít v roce 2023 prémiovou povrchovou úpravu, která může zahrnovat kůži a keramiku.

Tato potenciální přitažlivost však může mít háček: velikost zařízení. Jeho údajně zvětšený a vylepšený hrb fotoaparátu by mohl být pro některé zákazníky obzvláště výrazným problémem. OPPO prý upustí od své variace na design „bedny“ pro zadní fotoaparát své vlajkové lodi smartphonu a nahradí jej designem podobným tomu, který má Xiaomi 12S Ultra. Nyní se zdá, že pokud by tomu tak bylo, mohla by mít tato dvě zařízení určitou společnou nevýhodu.

Předpokládá se, že modely 12S Ultra a „Find X6 Pro“ budou mít jako hlavní fotoaparáty společné také 1palcové snímače. Velký kulatý kryt, který je nyní předpovídán pro nadcházející vlajkovou loď společnosti OPPO, by však měl vystupovat ze zbytku zadního panelu v rozsahu přibližně 5 milimetrů. To je problém, protože známý leaker Digital Chat Station nyní tvrdí, že „inženýrský vzorek“ modelu X6 Pro má tloušťku mezi 9,3 a 9,4 mm, a to i bez hrbu fotoaparátu.

Tento prototyp může být zřejmě dokončen z keramiky, nikoli ze skla, což by mohlo pomoci vysvětlit tuto dodatečnou hloubku. Navíc se zdá, že OPPO uvažuje o další variantě s koženým podkladem, což by mohlo jeho výšku bez hrbu fotoaparátu posunout na 9,5 mm.

Zdroj: notebookcheck.net