Pokud dostane Samsung Galaxy S23 tento fotoaparát, pak má iPhone 14 velký problém

Pokud jste si mysleli, že fotoaparát v Galaxy S22 Ultra je dobrý, pak se vám bude líbit ten, který je tipován na zařazení do Galaxy S23 Ultra.

Samsung pracuje na novém 200Mpx snímači CMOS s označením ISOCELL HP3. To znamená, že jde o nástupce prvního 200Mpx snímače na světě, Samsung ISOCELL HP1, který byl odhalen v roce 2021.

Nyní se tento snímač ještě neobjevil v žádném sériovém smartphonu, ačkoli se očekává, že bude v připravovaném modelu Motorola Edge 30 Ultra. HP3 bude přinejmenším odpovídat 1/1,22palcovému snímači a specifikacím HP1 a pravděpodobně nabídne i zlepšení výkonu.

Foto: Samsung

Když uvážíme, co dokáže Samsung Galaxy S22 Ultra se svým 108Mpx snímačem, je vyhlídka na 200Mpx více než vzrušující. A pokud se skutečně objeví v Samsungu Galaxy S23 Ultra, pak by z toho, co nyní víme o iPhonu 14 Pro, byla vlajková loď Applu překonána. V současné době se totiž předpokládá, že iPhone 14 Pro bude dodáván se systémem fotoaparátu s primárním 48Mpx snímačem.

Megapixelové statistiky samozřejmě nejsou všechno a samy o sobě nedělají fotoaparáty lepšími, ale určitě pomáhají a jsou pro fotografy žádoucí. Bohužel však navzdory zvěstem, že by 200Mpx snímač mohl debutovat v modelu S23 Ultra, není v tuto chvíli jasné, které telefony jej skutečně dostanou, pokud vůbec nějaké.

Zdroj: t3.com