Pokud si chcete koupit malý telefon, na iPhone 14 mini nečekejte

Do představení nového iPhonu 14 zbývá sice ještě mnoho času, ale spekulací a různých zvěstí přichází čím dál více.

Apple každé čtvrtletí prodá desítky milionů iPhonů. Společnost je velmi zkušená v tom, jak přimět lidi, aby otevřeli své peněženky. Problém je v tom, že iPhone je už docela dobrý a přijít s novými a přesvědčivými funkcemi, které by lidi přiměly k upgradu, je stále složitější.

Koneckonců, co můžete přidat k nejnovějšímu iPhonu, aby byl atraktivnější? Už teď má výkonný procesor, skvělý displej, úžasné fotoaparáty a dobrou výdrž baterie.

Zkusit prodávat iPhone s o něco lepšími funkcemi. Rychlejší procesor. Lepší fotoaparáty. Nějaká vylepšení displeje. O něco delší výdrž baterie. Verze Pro se prodávají dobře, ovšem prodeje iPhonu Mini jsou hrozné, a proto Apple pravděpodobně upraví sestavu modelu iPhone 14.

Sečteno a podtrženo, dny 5,4palcového iPhonu jsou sečteny. Zdálo se, že po menším iPhonu je poptávka, ale většina dostupných údajů naznačuje, že tomu tak není. Možná lidé dávají přednost větším displejům. Možná byl model mini předražený. Možná ho Apple špatně prodával.

Apple se pokusí odlišit iPhone Pro od běžného iPhonu tím, že do něj umístí 48Mpx hlavní fotoaparát a nový čip A16. Telefony bez Pro zůstanou u stávajícího 12MP fotoaparátu a stávajícího čipu A15.

Asi jedinou novou funkcí, o které se v souvislosti s novým iPhonem hovoří, je možnost nouzového zasílání satelitních zpráv pomocí sítě Globalstar.

Vzhledem k omezením dodavatelského řetězce dává Applu smysl recyklovat co nejvíce komponent ze stávající řady iPhonů. Přesto je zvláštní, že by nový iPhone mohl obsahovat tolik starších komponent, zejména procesor.

Zdroj: zdnet.com