Představení Galaxy S23 je údajně naplánováno na začátek února

Po chybách řady Galaxy S22 se Samsung jistě nemůže dočkat, až vydá tradiční smartphone, který zákazníky skutečně nadchne.

Když k tomu připočteme neuvěřitelné prodeje iPhonu 14 Pro a problémy společnosti Apple s výrobou v Číně, má Samsung spoustu důvodů, proč příští rok co nejrychleji uvést na trh řadu Galaxy S23. Zpráva z Koreje uvádí, že akce k uvedení na trh se uskuteční v USA na začátku února. Konkrétní datum akce však zatím nemáme k dispozici.

Vždy jsme očekávali, že se řada Galaxy S23 dostane do obchodů v prvním čtvrtletí roku 2023 po dvoutýdenním období předobjednávek. Taková byla strategie společnosti Samsung v posledních letech. Je to však poprvé, co takto brzy uniklo konkrétnější okno uvedení na trh. Podle korejských médií potvrdil období uvedení na trh nejmenovaný vedoucí pracovník společnosti Samsung.

„Řada S23 bude představena během naší vlastní akce Unpacked ve Spojených státech, která se bude konat v únoru,“ uvedla tato osoba. Datum ani město nezmínil, ale místní média uvedla, že se akce k představení Galaxy S23 uskuteční v San Franciscu v prvním týdnu měsíce. První únor připadá na středu příštího roku. Pokud je tvrzení přesné, Samsung telefon uvede na trh do neděle 5. února. Samsung představil Galaxy S22 9. února. Galaxy S23 by se mohl dostat do obchodů ještě před zahájením veletrhu Mobile World Congress 2023, který se koná 27. února v Barceloně. Veletrh MWC byl kdysi místem, kde se konalo představení modelu Galaxy S. V posledních letech se však Samsung od velké španělské mobilní výstavy vzdálil.

Zpráva uvádí, že řada Galaxy S23 by mohla být dražší. Dobrou zprávou však je, že všechny modely Galaxy S23 bude pohánět zbrusu nový procesor Snapdragon 8 Gen 2 od společnosti Qualcomm. To by mělo zabránit případným problémům s výkonem podobně jako u řady Galaxy S22. Odhlédneme-li od problémů s Galaxy S22, mobilnímu byznysu společnosti Samsung se ve srovnání s iPhonem od Applu nedaří. Podle zprávy se prodej telefonů Samsung minulý měsíc snížil o 11 %. Prodej iPhonů společnosti Apple vzrostl o 10 %, protože společnost uvedla na trh iPhone 14.

Poptávka po iPhonu 14 Pro zůstává v prosinci vysoká, protože Apple se potýká s rozsáhlými výrobními problémy souvisejícími s COVID v Číně, které dále zpozdily dodávky. Brzké uvedení Galaxy S23 na trh by mohlo společnosti Samsung pomoci toho využít. Samsung zatím nic oficiálně neoznámil. Pozvánky na mediální akci Galaxy S23 by měly být rozeslány v lednu, pokud je tvrzení o zahájení prodeje na začátku února přesné.

Zdroj: bgr.com