Rychlonabíjení OPPO 240W se brzy objeví v mobilech! Dokáže nabít baterii za 9 minut

Rychlonabíjení OPPO 240W SUPERVOOC mění svět chytrých telefonů a brzy by se mohlo objevit i v některém z jejich zařízení.

Dokáže nabít 4500mAh baterii na 100 % za 9 minut nebo méně, a to bez speciálních rozbočovačů nebo kabelů. Tato technologie nabíjení bude údajně součástí modelu OPPO Find X6 Pro, nástupce modelu OPPO Find X5 Pro, který se může pochlubit 80W kabelovým nabíjením.

Bleskové nabíjení SUPERVOOC od společnosti OPPO se od ostatních technologií rychlého nabíjení liší technologií Battery Health Engine, která je poháněna vlastním čipem pro správu baterie. Využívá dvě klíčové technologie: Smart Battery Health Algorithm a Battery Healing Technology.

První z nich je schopna v reálném čase sledovat elektrický potenciál na záporných elektrodách uvnitř baterie, což jí umožňuje dynamicky upravovat nabíjecí proud v rozumném rozsahu, a tím prodlužovat životnost baterie. Technologie Battery Healing Technology zlepšuje složení elektrolytu a pomáhá tak snižovat opotřebení kladných/záporných elektrod baterie.

Zdroj: gizchina.com