Samsung bude na trhu se skládacími telefony čelit větší konkurenci

Samsung v posledních letech vládne segmentu skládacích smartphonů. Brzy však začne čelit konkurenci, protože čínští výrobci uvádějí na trh nové skládací telefony.

Na skládacích zařízeních údajně pracuje dokonce i společnost Apple. Ještě letos bychom se ale mohli dočkat konkurenta Galaxy Z Flip od společnosti OPPO.

Uvádí se, že OPPO uvede konkurenta Galaxy Z Flip 4 v druhé polovině roku 2022. Chystaný smartphone prý bude vybaven 4nm čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 1+, která bude použita i v Galaxy Z Flip 4. Nebude to první telefon OPPO se skládací obrazovkou.

Čínská firma před několika měsíci uvedla na trh model OPPO Find N, který má konkurovat modelu Galaxy Z Fold 3. Vypadá to, že plánem čínské značky smartphonů je konkurovat skládacím telefonům Samsung.

Od příštího roku by společnosti OPPO, OnePlus, Vivo a Xiaomi mohly přinést své skládací telefony na několik asijských a evropských trhů, a tehdy bude Samsung čelit skutečné konkurenci. To je však pro spotřebitele skvělé, protože vyšší konkurence povede k rychlejším inovacím a nižším cenám.

Zdroj: sammobile.com