Retro: Sony Ericsson C702 – Fotomobil, který přežil všechno!

Husarský kousek? I tak by se dal nazvat tento obojživelník. Sony Ericsson C702 je přístroj, který spojuje dva navenek zcela odlišné světy. Vzhledem k tomu, že přístroj nese označení C, jedná se o řadu Cyber-Shot. C702 je však telefon se zvýšenou odolností proti vodě, prachu a pádům a zároveň také fotomobil. Takže konečně lidé, kteří milují hory nebo vodu a zároveň rádi fotografují, mají přístroj, který je pro ně ideální.

Model C702 se drží klasického designu a linií Sony Ericsson. Příjemně zaoblené hrany telefonu, klasické rozložení klávesnice a plastový kryt zařízení padnou do ruky každému. Zadní kryt baterie a v podstatě celá spodní část mají měkký pogumovaný kryt. To zvyšuje pocit odolnosti zařízení. Samotný zadní kryt nelze jen tak posunout dolů. Je chráněn speciálním zámkem – kolečkem, které otevřete pootočením, například pomocí mince. Vedle zámku baterie se nachází výstupek pro připevnění poutka nebo přiložené spony.

Vzhledem k tomu, že se jedná o Cyber-Shot zařízení, má C702 posuvnou krytku fotoaparátu. Jeho odsunutím se automaticky spustí aplikace fotoaparátu. Fotoaparát má rozlišení 3,2 megapixelu s automatickým ostřením. Fotografie byly z kategorie těch lepších. Spoušť fotoaparátu na pravé straně padne přesně pod ukazováček. Samozřejmostí je také možnost natáčet video. C702 má také přední kameru, která však slouží výhradně k videohovorům.

Co se týče odolnosti, telefon má pogumovanou jak již zmíněnou spodní část, tak i klávesnici. Přesto se příjemně mačká, tlačítka jsou menší, ale mají velké rozestupy, takže překlepy nehrozí. Jediným mínusem klávesnice jsou malá tlačítka pro příjem a zrušení hovoru. Klávesnice má modré podsvícení. Sony Ericsson u modelu C702 nezapomněl ani na ostatní multimédia, a tak tu máme Javu, díky které můžeme doinstalovat různé aplikace, Bluetooth a samozřejmostí je u odolného telefonu i GPS s navigací. Paměť telefonu o velikosti 160 MB můžete rozšířit pomocí paměťové karty M2.

Závěrem bych řekl, že Sony Ericsson se s modelem C702 trefil do černého. Trefil sice malou skupinu lidí, ale aktivní lidé tento telefon prostě potřebovali jako sůl. Osobně jsem tento mobil nikdy nepoužíval, ale pamatuji si ho z roku 2008, kdy přišel na trh. Už tehdy mě ohromil svým zpracováním, použitelností a odolností. A to platí i v roce 2022.