Společnost Amazon ukončí speciální funkci Alexa v některých telefonech se systémem Android

Digitální pomocník Alexa od společnosti Amazon se osvědčil jako užitečný nástroj. Ale díky nepříliš nadšenému přijetí telefonu Amazon Fire Phone v roce 2014 byla Alexa asistentkou bez vlastního chytrého telefonu.

Přesto Amazon vypracoval několik dohod, které umožňují uživatelům některých telefonů se systémem Android aktivovat Alexu pomocí určité fráze. Digitální asistentku lze aktivovat hands-free z jakékoli obrazovky těchto telefonů, dokonce i ze zamykací obrazovky. A aplikace Alexa ani nemusí být otevřená.

Pokud vlastníte jeden z těchto telefonů s funkcí „Alexa Built-In“, možná jste již obdrželi špatnou zprávu. Společnost Amazon informuje majitele těchto zařízení, že 31. března 2023 ukončí funkci hands-free Alexa. Uživatelé systémů iOS i Android budou moci Alexu stále požádat o vyřízení úkolů, pokud bude otevřena aplikace Alexa. A s otevřenou aplikací mohou uživatelé stále používat Alexu jako hands-free. Aplikace Alexa je pro systém iOS k dispozici v obchodě App Store a pro zařízení se systémem Android v obchodě Play.

„Pravidelně přezkoumáváme naše funkce, abychom zajistili, že investujeme do služeb, které potěší zákazníky, a rozhodli jsme se pozastavit podporu této funkce,“ řekl mluvčí společnosti Amazon při potvrzení zprávy o hands-free Alexa. „Další prodej těchto modelů bude záviset na jednotlivých výrobcích telefonů, a poznamenal, že společnost Amazon pokračuje v investicích do prostředí Alexa v rámci aplikace Alexa, aby zákazníkům poskytla bezproblémový způsob přístupu k jejich oblíbeným funkcím a zážitkům,“ dodal mluvčí.

Důvod rozhodnutí společnosti Amazon není oficiálně znám, společnost však uvedla, že aktualizace systému Android by mohly mít negativní dopad na hands-free Alexa ještě před datem ukončení. A to by mohlo být vodítkem, proč se Amazon rozhodl tuto funkci ukončit, protože se zřejmě obává, že Google zruší celosystémový přístup k mikrofonu pro digitálního pomocníka.

Alexa je navíc jednou z obchodních jednotek Amazonu, které byly zasaženy masivním propouštěním. Nedávno společnost oznámila, že v aktuálním čtvrtletí očekává růst pouze o 2 až 8 %, a oznámila plány na propuštění 10 000 pracovníků. Podnikání je pro Amazon natolik problematické, že jeho akcie od začátku roku klesly o téměř 45 %.

Na webových stránkách společnosti Amazon jsou uvedeny následující telefony se systémem Android, které nabízejí hands-free Alexa:

  • OnePlus 10T 5G
  • OnePlus 10 Pro 5G
  • OnePlus 9 Pro
  • OnePlus 9
  • OnePlus 8 Pro
  • OnePlus 8
  • Motorola Edge (2022)
  • Sony Xperia 1
  • LG G8 ThinQ
  • Moto G7

Pokud máte jeden z výše uvedených telefonů a používáte handsfree Alexa, připravte se, že pokud chcete, aby tato funkce fungovala i od dubna příštího roku, musíte nechat aplikaci Alexa otevřenou.

Zdroj: todayyheadlines.com