Společnost Motorola údajně pracuje na novém rolovacím smartphonu

Motorola údajně pracuje na novém rolovacím smartphonu, který by mohl fungovat trochu jinak než ostatní prototypy, které jsme dosud viděli.

Společnost vlastněná Lenovem pracuje na novém ambiciózním smartphonu s kódovým označením Felix. Tento telefon bude prvním rolovacím smartphonem společnosti Motorola.

Na rozdíl od předchozích rolovacích konceptů, které jsme viděli například u společností Oppo, TCL a LG, se bude Motorola rolovat vertikálně.

Telefony Oppo X 2021 a LG Rollable se rozbalovaly horizontálně, takže se vlastně jednalo o běžné telefony na výšku, které se rozbalovaly do podoby tabletů. Naopak Motorola Felix prý bude vycházet z extrémně kompaktní podoby a poté se vertikálně rozbalí do telefonu normální velikosti.

Zní to zhruba podobně jako rozdíl mezi Samsung Galaxy Z Fold 3 a Samsung Galaxy Z Flip 3. První z nich promění normální telefon v tablet, zatímco druhý z nich v době nepoužívání zmačká normální telefon do kompaktnější podoby.

Felix je ve velmi rané fázi vývoje, a to do té míry, že počáteční software pro skládací zařízení musel být testován na upraveném zařízení Edge 30 Pro. Zdá se, že Motorola neměla k dispozici funkční hardwarový prototyp, o který by se mohla opřít.

Zdroj: trustedreviews.com